Głuchota (utrata słuchu), bez względu na to czy jest nagła, czy stopniowa, zawsze powinna skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza. Niektóre przyczyny głuchoty to poważne schorzenia, takie jak, np. Pogorszenie słuchu dotyczy całej populacji i zwiększa się łagodnie i stopniowo (średnio dB rocznie).
U każdego postęp zmian jest inny i trudny do przewidzenia. Niestety starzenie dotyczy całego narządu słuchu i jest nieodwracalne. Narodowy Test Słuchu przeprowadzony wśród mieszkańców polskich miast dowiódł, że tracimy słuch.
Często na własne życzenie, ponieważ nie chronimy się przed hałasem i lekceważymy dolegliwości, których następstwem może być pogorszenie lub utrata słuchu. Jeśli zatem zaobserwowaliśmy u siebie powyższe objawy, to najwyższy czas, aby zgłosić się do lekarza. Trąbka słuchowa – przyczyny zapalenia.
Zapalenie trąbki Eustachiusza jest najczęściej następstwem chorób nosa, zatok przynosowych oraz gardła. Ta zależność ma swoje źródło. Nagła głuchota o niejasnym pochodzeniu to określenie odnoszące się do gwałtownie występującej częściowej lub całkowitej utraty słuchu w jednym uchu bez wyraźnej przyczyny (np. działanie hałasu o wysokim natężeniu, przyjmowanie leków uszkadzających słuch, uraz ucha lub głowy, choroby zapalne ucha, choroby wirusowe, silne, nagłe stresy psychiczne, itp.). Z klubu wyszedłem wręcz oszołomiony, nic nie słyszałem prawie że.
Gdy wróciłem do domu okazało się ze słabiej słyszę, mam tak jakby zatkane uszy.
Może to wszystko byc chwilowe na czas choroby(słyszący tez mają problemy ze słyszeniem, gdy maja tego typu infekcje), i oby tak było. Nie zmienia to faktu,że musisz sprawdzic co jest twojemu dziecku i leczyć. Oraz skontrolować po chorobie słuch, bo to konieczne. Rafał Gryszkiewicz Rafał Gryszkiewicz Co może znaczyć ograniczony słuch w jednym uchu? Na pogorszenie słuchu wpływa zbyt częste odtwarzanie muzyki o wyższym niż przyswajany przez narząd słuchu natężeniu dźwięku za pomocą nośników – mp telefonów, radia.
Zatkane uszy niezależnie od przyczyny powodują pogorszenie słuchu , szumy uszne, czasem dolegliwości bólowe. Pojawienie się dolegliwości powinno się skonsultować z lekarzem. Dr Harald Gaier przekonuje, że ustalenie przyczyny problemu może być kluczem do jego rozwiązania. Co wpływa na problemy ze słuchem? Zaburzenia słuchu to nie tylko problem osób starszych.
Upośledzenie funkcji tego zmysłu może zdarzyć się w każdym wieku. Przeczytaj i dowiedz się, jakie mogą być przyczyny zaburzeń słuchu. Jako pogorszenie słuchu rozumiano tu problemy z rozumieniem szeptu, a także niesłyszenie niektórych słów w normalnej rozmowie. Szacuje się, że USA żyje obecnie około milionów cukrzyków, a kłopoty ze słyszeniem deklaruje wg National Institutes of Health mniej więcej milionów Amerykanów.
Szumy uszne i utrata słuchu są ze sobą nierozerwalnie związane: niemal wszystkie osoby, które skarżą się na szumy, doświadczają także utraty słuchu w mniejszym lub większym stopniu. Pisaliśmy już o tym, w jaki sposób utrata lub uszkodzenie słuchu może stać się przyczyną szumów usznych: szumy, najprościej rzecz ujmując, bywają reakcją obronną mózgu, próbującego. Chory także lepiej rozumie mowę w hałasie (w otosklerozie) i nie skarży się na pogorszenie słuchu podczas rozmowy przez telefon – (wykorzystanie przewodnictwa kostnego).
Chory nie mówi podniesionym głosem ponieważ ma zachowaną kontrolę własnego głosu. Tracąc słuch, chory akceptuje gorsze słyszenie, nawet jeśli utrudnia mu to porozumiewanie się otoczeniem. Najczęściej jako pierwszy objaw pogorszenia się słuchu można wymienić szumy uszne oraz trudności w zrozumieniu mowy. Dieta a słuch – czynniki, które wpływają na pogorszenie się słuchu. Nie od dziś wiadomo, że to, co jemy ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Wiele składników pożywienia ma bowiem swoje własne, naturalne, prozdrowotne działanie, a wprowadzenie ich do codziennego jadłospisu umożliwia odstawienie dziesiątek. Ponadto wyróżniamy niedosłuch nagły, jeżeli pogorszenie słyszenia wystąpi gwałtownie (np. w wyniku urazu akustycznego) lub niedosłuch przewlekły, jeżeli niedosłuch jest obecny przez dłuższy czas. Istnieje wiele przyczyn pogorszenia jakości słuchu. Przyczyny niedosłuchu – co wywołuje ubytek słuchu? Cztery razy do roku każdy Polak choruje na schorzenia górnych dróg oddechowych.
Raz na dwa lata każdy z nas ma zapalenie ucha - takie są statystyki. Jednak niekażde pogorszenie słuchu oznacza zapalenie ucha. Jacek Składzień - kierownik Oddziału Klinicznego Otolaryngologii Szpitala. Zmysł słuchu może drastycznie pogorszyć się również z powodu: zaburzenia ucha wewnętrznego, uszkodzenie słuchu przez hałas – gwar uliczny, dźwięk maszyn produkcyjnych, zbyt głośne odtwarzanie muzyki.
Pytanie pochodzi z publikacji Serwis BHPCzy gwałtowne pogorszenie słuchu (ale nie jego całkowita utrata) w związku z wykonywaniem zadań służbowych, wywołane przyczyną zewnętrzną w postaci pracy w środowisku pracy, w którym występuje hałas, można uznać za uraz wypadkowy i stwierdzić wypadek przy pracy? Narastający w ciągu kilku lub kilkunastu godzin (do dni) ubytek słuchu powyżej 30dB w trzech sąsiadujących ze sobą częstotliwościach, zwany jest nagłą głuchotą czuciowo-nerwową (odbiorczą). Objaw ten bardzo często wzbudza niepokój i jest powodem wizyt lekarskich.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.