Teoretycznie jest to możliwe, jednak woda utleniona jest związkiem toksycznym i aplikowanie bezpośrednio na dziąsła lub też niezamierzone połknięcie może doprowadzić do poważnych problemów. To dla tego aplikowanie jakiegokolwiek preparatu z nadtlenkiem wodoru musi odbywać się pod okiem lekarza. Woda utleniona działa antyseptycznie i doskonale się sprawdza jako środek dezynfekujący. Dlatego właśnie tak często stosujemy ją do leczenia ran i oczyszczania ich ze szkodliwych drobnoustrojów.
Sposób zastosowania jest bardzo prosty – wystarczy wziąć wacik i zanurzyć go w wodzie utlenionej, a następnie przetrzeć nim ranę.
Dzień dobry, Na ostatniej wizycie lekarz zalecił mi płukanie zębów wodą utlenioną w celu ich wybielenia, ponieważ na normalne wybielanie na razie mnie nie stać. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie i obawiam się, że to nie jest zbyt bezpieczne dla zębów. Czy woda utleniona nadaje się do wybielania zębów? Roztwór nadtlenku wodoru posiada działanie bakteriobójcze, odkażające, a także odnawiające i wybielające, dlatego stosowanie wody utlenionej nie ogranicza się tylko do dezynfekcji ran. Wybielanie zębów wodą utlenioną to mit.
Nadtlenek wodoru, a więc związek chemiczny, z którego zrobiona jest woda utleniona, stosuje się do wybielania zębów.