środa, 31 maja 2017

Nerwica u niemowlaka

To, co zwyczajowo nazywa się „nerwicą u niemowląt” jest po prostu wzmożoną pobudliwością psychiczną i nerwową dziecka. Nadmierna pobudliwość może wynikać z typu układu nerwowego, cech osobowości, temperamentu, ale także z sytuacji życiowej dziecka, atmosfery w domu rodzinnym i jakości relacji między rodzicami. Objawami nerwicy u dzieci mogą być niewyjaśnione bóle brzucha, głowy czy kołatanie serca.


Są związane z zaburzeniami psychicznymi, których podłożem bywa nerwica. Wiedzę o istnieniu tej grupy schorzeń powinien mieć każdy rodzic, ponieważ niewłaściwe postępowanie w przypadku nerwicy u dziecka może tylko pogarszać przebieg. Nerwica u dziecka - jak sobie z nią radzić?

Współcześnie pojęcie „nerwica” jest używane coraz rzadziej, częściej natomiast określa się je jako zaburzenia lękowe. Zaburzenia lękowe u dzieci są bardzo powszechnym zjawiskiem. Specjaliści alarmują, że mogą one dotykać aż maluchów.


Jak pokonać nerwicę u dziecka? Jeśli silne, nieprzyjemne emocje zaczynają rządzić życiem malucha i jego rodziców, trzeba wdrożyć odpowiednią pomoc. Mój siostrzeniec przed kazdym wydarzeniem takim jak swieta, pojscie do szkoly, wyjazdy wakacyjne itp. Czy porada u psychologa moze cos pomoc? Dzień dobry, poszukuję opinii o szpitalu psychiatrycznym w Konstancinie, ponieważ u mojego dziecka zdiagnozowano nerwicę natręctw.


Szpital jest ładny, otoczony przyrodą.

Są to chyba dobre warunki do leczenia dziecka. Piszę tutaj, bo sporo osób się udziela i może ktoś zna ten szpital. Czy mają dobrych specjalistów?


Często u dziecka cierpiącego na zaburzenia lękowe spotyka się objawy charakterystyczne dla dwóch lub więcej wymienionych wyżej jednostek. U dzieci cierpiących na fobie lub zespół lęku uogólnionego mogą występować napady paniki, a dziecko z mutyzmem wybiórczym może mieć jednocześnie objawy lęku separacyjnego. Choroba pojawia się najczęściej u maluchów, które lękiem reagują na stres. Stale odczuwają niepokój i strach, a to niestety uniemożliwia im prawidłowe funkcjonowanie w domu, przedszkolu czy szkole. Przykładowo zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD) rozwijają się zazwyczaj u dzieci w wieku 8-lat.


Lęk separacyjny pojawia się u dzieci 3-lat (do około 5. roku życia powinien ustąpić). Objawy uwarunkowane są wiekiem dziecka. Występujący tego rodzaju lęk u dziecka lat, jest już zaburzeniem. Z tych samych powodów nie wolno dziecka krytykować lub wyśmiewać w związku z jego rytuałem.


Jeśli jest on niebezpieczny lub szczególnie uciążliwy dla otoczenia, nie należy go zwalczać, lecz starać się zastąpić inną, akceptowaną czynnością. Inaczej postąpić należy w przypadku zdiagnozowania u dziecka nerwicy natręctw. Nawet co piąte polskie dziecko w wieku szkolnym może zmagać się z nerwicą. Najczęściej występuje u osób cierpiących z powodu nerwicy, ale może także przytrafić się jako jednostkowy przypadek w sytuacji traumatycznego przeżycia (Zobacz - trauma).


Objawom psychofizycznym przy przeżywaniu histerii, często towarzyszą także objawy somatyczne. Przyczyny nerwicy wegetatywnej: czynniki biologiczne i środowiskowe. Biologiczną przyczyną nerwicy wegetatywnej jest stopień pobudzenia układu nerwowego.

U osób, których układ nerwowy szybko się pobudza i powoli wycisza, znacznie częściej spotyka się stany nerwicowe o podłożu wegetatywnym. Jednak nie jest to bezpośrednia. Witam jestem tatą wydawałoby się wspaniałego chłopca Miłosza, który za ok dwa tygodnie będzie miał roczek. Niestety ok miesiąca po urodzeniu lekarze stwierdzili u niego refluks. Nie stanowiło to dla Nas z mamą żadnego problemu.


Nie czekaj, aż zmieni Twoje życie w koszmar. Uczucie przelewania w brzuchu, nudności, wymioty, bóle brzucha lub biegunki, które pojawiają się w sytuacji stresującej, mogą być objawami nerwicy. Problemy żołądkowo-jelitowe to najczęstsze symptomy tej choroby.


Histeria u dziecka: skutecznych porad. Jeśli widzisz, że zbliża się atak histerii, postaraj się odwrócić uwagę dziecka - maluch zajęty czymś ciekawym, szybko zapomina o konflikcie i rozładowuje swoje napięcie emocjonalne. Pamiętaj jednak, że nie należy w żadnym wypadku zmieniać swoich decyzji pod naciskami dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty