Czyszczenie zębów jest tak samo ważne dla ludzi jak i dla psów. Wielu właścicieli często nie dba o higienę jamy ustnej swojego pupila. Poniżej znajdziesz porady jak skutecznie umyć psu zęby. Powinno się codziennie najlepiej po ostatnim posiłku wyszczotkować psu zęby.
Psy zazwyczaj nie lubią, gdy dotyka się ich pyska lub zagląda do niego, dlatego ważne jest, aby przyzwyczajać zwierzę od bardzo młodego wieku do zabiegu szczotkowania zębów.
Oczywiście, dorosłego psa również można oswoić z zabiegami pielęgnacyjnymi. Dzięki temu możemy czyścić zęby z każdej strony. Dostępne są też bardzo praktyczne nakładki na palec ze szczoteczką umieszczoną na końcu. Umożliwiają one precyzyjniejsze szczotkowanie zębów i dają większą pewność, że nie uszkodzimy psu dziąseł. Z czasem możemy oczywiście stopniowo wydłużać szczotkowanie zębów psa, pamiętając by kończyć, kiedy szczenię jest spokojne i zrelaksowane.
Obecnie czyszczę zęby mojemu kundelkowi szczotką i pastą, jednak są za każdym razem są z tym nie małe problemy, bo wyrywa się i krzywi. Slyszałam ostatnio, że pojawił sie na rynku nowy preparat oral cleancare. Zęby myjemy psu przynajmniej razy w tygodniu, lub nawet częściej, jeśli mimo to pojawia się kamień.
W żadnym wypadku nie wolno używać pasty do zębów przeznaczonej dla ludzi, z tej prostej przyczyny, że pies nie potrafi jej wypluć tak jak człowiek, a połknięcie może spowodować poważne dolegliwości żołądkowe. Podstawowym i długofalowym aspektem, wpływającym na zdrowie zębów jest odpowiednie żywienia psa czy kota. Należy unikać podawania wyłącznie mokrej, miękkiej karmy. Wiele firm karmy o specjalnym składzie, wspomagające higienę jamy ustnej. Sama nigdy nie czyściłam zębów swoim psom.
Dostawały takie jedzenie i naturalne gryzaki, że nie miały kamienia. Wiem jednak, że są psy - zwłaszcza starsze, u których dodatkowe mechaniczne czyszczenie zębów jest koniecznością. Moja współpracowniczka Joanna Kleczkowska opisuje, jak oswoić psa z czyszczeniem zęboacute;w i kiedy udać się do psiego dentysty.
Jak czyścić psu oczy, uszy, zęby? Będę miała psa zaniedługo i chcialabym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda :) Jeśli chodzi o rasę to Jack Russell Terrier. Codziennie rano i wieczorem stajemy nad umywalką ze szczoteczką w dłoni. Kupujemy sobie szczoteczki elektryczne i zwykłe, miękki i twarde, pasty wybielające, miętowe, ziołowe, do wrażliwych zębów, na chore dziąsła i pewnie jeszcze kilka innych rodzajów mogłabym wymienić. Ale jak dbacie o zęby swoich pupili?
Czy Wasze psiaki mogą pochwalić się Hollywoodzkim uśmiechem? Jak dbać o oczy, uszy, zęby, pazury. Jak należy czyścić psu uszy?
Naciągamy małżowinę uszną prosto w górę, żeby udrożnić kanał słuchowy i wpuszczamy do jego wnętrza kilka kropli specjalnego żelu, który rozpuści woskowinę. Można je szczotkować nawet codziennie, krótkimi ruchami. Najlepiej delikatnie i dosyć często. Do mycia trzeba używać past przeznaczonych dla psów. W ramach dbania o zdrowie jamy ustnej u psa do jego diety trzeba włączyć twarde pokarmy.
Należy jednak unikać podawania zwierzęciu twardych kości. Nie dawaj małych kości bo pies może je połknąć w całości. Na prośbę przyjaciół przedstawiam krótki poradnik jak czyścić zęby psu.
Pamiętaj o tym aby dokładnie czyścić zęby tuż przy linii dziąseł, nie koniecznie codziennie. Bardzo istotne jest, aby przyzwyczajać do takich zabiegów szczeniaka od pierwszych dni, kiedy jest w naszym domu. Zabieg należy przeprowadzać co 7-dni u szczeniąt, które mają już stałe zęby. Wcześniej można myć psu mleczaki samą mokrą szczoteczką w celu przyzwyczajenia psa do niej.
Jeżeli znasz odpowiedź na pytanie Czym czyścić psu zęby? Pies tak jak człowiek potrzebuje umyć zęby, wyczyścić uszy czy obciąć pazurki. Niestety nasze pociechy nie poradzą sobie bez naszej pomocy. Przykre jest również, że w ielu właścicieli często nie dba o higienę jamy ustnej swojego pupila.
Czy powinniśmy psu myć zęby? Higiena jamy ustnej u psów jest bardzo ważną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, ponieważ może przynieść tragiczne skutki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.