środa, 15 lipca 2015

Ś si ćwiczenia

Moje dziecko nie może pojąć, kiedy ma napisać ś-si, ć-ci w wyrazie. Tłumaczę mu na różne sposoby i jak grochem o ścianę. Kiedy mu tłumaczę i ćwiczymy pisownię to jeszcze łapie ale na drugi dzień wszystko zapomina.


Ortografia - zmiękczenia i spółgłoski miękkie. Zapewnij dzieciom dobry start.

Zmiękczenia si, ś, ć, ci - learningapps. II wykazujących uzdolnienia przyrodnicze stanowiące element całego inno. Dzieci losują karty z rysunkami, w których nazwie jest „ś” lub„si”. W zależności od słowa wpisz ś lub si.


Odpowiedź zatwierdź klawiszem enter. Każdą z gier możesz traktować również jako okazję do poznania nowych słów. Autor: Anna Jurek (Podyplomowe CKUSW w Opolu) Obecnie ok.


IV ma trudności z oznaczaniem miękkości spółgłosek w piśmie, co jest spowodowane jednoczesnym wprowadzaniem obu tych zjawisk w pisowni (kiedyś problemy z pisownią ś-si itp. były marginalne) - mówi Anna Jurek.

Uzupełnij brakujące: ś , si ,ć , ci , ń , ni , ź , zi , dź , dzi. W po ągu panował straszny cisk. Wykreślanka ortograficzna – ch wymienne na sz, s, ś, si.


Wraz z tym ćwiczeniem wkraczamy w tematykę ortografii. Do tej pory tego typu zadań nie przygotowywałam, ponieważ pomocy dydaktycznych dotyczących ortografii jest całkiem sporo. Parę jednak przygotujemy. Zobaczymy, czy dzieciom się spodobają.


Decymetr (1) Deltoid (1) Diagnoza gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej (1) Dla Taty (4) Dlaczego nie. Jak si ę czułe ś po środku kr ęgu? Czym si ę kierowałe ś wybieraj ąc dan ą osob ę? Poznajemy siebie nawzajem Zabawa toczy si ę jak opisana powy żej ( Umówmy si ę). Osoba znajduj ąca si ę w. Pyta uczniów, co przypomina im litera „ś”.


Dzieci kojarzą ją natychmiast z poznaną już literą „s”. Pokaz wzoru litery „ś” – pisanej i drukowanej, małej i wielkiej. Poniżej wymieniamy kilka prostych i przyjemnych sposobów na wsparcie dziecka, które przejawia trudności z zakresu integracji sensorycznej.

Nauczyciel przypina wzory liter na. Zachęcamy do wspólnego ćwiczenia, które pozwoli na odczucie na “własnej skórze” oddziaływania różnych bodźców, jak również wpłynie na pogłębienie relacji z dzieckiem. Etap wywołania głosek szeregu ciszącego („ś”, „ź”, „ć”, „dź”) UWAGA!


Najczęściej ćwiczenia głoski „ś” stanowią podstawę dla całego szeregu ciszącego, ale zdarza się też, że rozpoczynamy wywołanie głosek z tego szeregu od „ć”, którą czasem łatwiej uzyskać niż „ś”. Cofanie języka od podniebienie twardego do miękkiego. Wyobraź sobie, że Twój język , co cofające się morze lub pędzel malarza:)Uwaga! Bardzo trudne ćwiczenie, dla dzieci, które są. Budowa i stateczno ść statku” sem.


ANALIZA RYSUNKU LINII TEORETYCZNYCH KADŁUBA I. Materiał ortograficzny mieszany. Autorki: Anna Grzegory, Wiesława Kopf, Aleksandra Schoen-Kamińska. Dziś ćwiczyliśmy pisownię pierwszej poznanej spółgłoski miękkiej - ś, si. Wiemy, że gdy występuje po niej w wyrazie spółgłoska - zmiękczamy przez kreseczkę-ś, a gdy samogłoska- zmiękczamy przez i, czyli piszemy si.


Także na końcu wyrazu występuje zmiękczenie przez kreseczkę-ś. Sprawdźcie, czy potraficie zastosować nową zasadę w praktyce. Największy w Polsce portal w całości poświęcony terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej zawierający filmy, ćwiczenia, nagrania audio, scenariusze, sensorynki, karty pracy oraz pełną charakterystykę spotykanych zaburzeń i metodykę pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty