wtorek, 16 stycznia 2018

Zęby dwulatka

Zęby: są częścią elementu trawiennego. Pierwsze zęby człowieka, nazywane są zębami czasowymi. To pierwsze zęby człowieka, rosnące najczęściej od miesiąca życia do miesiąca życia człowieka.


Zęby u dzieci, mimo że jeszcze w większości są mleczne, są bardzo ważne. Ich prawidłowa pielęgnacja wpływa na stan uzębienia w przyszłości.

Minęły już czasy, gdy zębów mlecznych się nie leczyło dlatego, że przecież same wypadną. Te z fluorem wprowadźmy, gdy dziecko będzie umiało ją wypluć. Myjemy zęby maluchom własnoręcznie.


Samodzielne szczotkowanie naprawdę dobrze idzie dziecku w wieku 5-lat. Oczywiście pod okiem dorosłych, którzy nie tylko dopilnują, aby dziecko umyło dokładnie wszystkie zęby, ale również skontrolują czas szczotkowania. Zęby od strony wewnętrznej myj ruchem wymiatającym. Powierzchnie żujące i tylne czyść ruchami w przód i tył.


Ząbki przednie myj ruchami pionowymi: góra–dół, góra–dół.

W ten sposób, po pierwsze, nie będzie zainteresowane samym myciem. Mój syn w wieku miesięcy miał juz zębów. To chyba komplet mlecznych zębów? Teraz syn ma 23miesiące. W zeszłym tygodniu dostał strasznej gorączki, zaglądam w gardło a tam szóstka górna sie przebiła.


Coraz więcej rodziców dba, aby dzieci regularnie myły zęby i co pół roku zabiera je do dentysty. Niestety, mimo tych zabiegów aż co trzeci polski przedszkolak ma dziury w zębach. Występowanie próchnicy u dzieci w wieku szkolnym sięga blisko.


Jest to indywidualna sprawa. Mnie też zęby wyszły wcześniej i miałam słabę , a mężowi też wcześnie a zęby ma mocne także niewiem od czego to zależy pewnie od kości genetyczne pewnie , mam nadzieję że ma po tacie. O tym jak należy dbać o zęby maluszka, kiedy udać się na pierwszą wizytę do stomatologa, co powinno nas zaniepokoić, jeśli chodzi o jamę ustną dziecka - czyli wszystko o ząbkach u dzieci.


To będzie naszym tematem rozmów z Panią Joanną Rąpałą - właścicielką gabinetu „Pan Krokodyl” i Higienistką Stomatologiczną, mgr Ewą Gołąb. Zdrowie i pielęgnacja dziecka. W dzien mój syn śpi spokojnie ale w nocy po przespaniu godz zaczyna trochę pojękiwac i trzepac głową w lewo i prawo trwa to chwile i za jakis czas znów,syn rozwija sie prawidłowo. Próchnica zębów mlecznych powstaje z trzech przyczyn: podatności tkanek (być może mama lub tata mieli słabe zęby bądź parodontozę, a dziecko odziedziczyło po nich te problemy), złych nawyków żywieniowych i niedokładnej higieny jamy ustnej.


Najczęściej jednak próchnicę u dzieci powodują dwa ostatnie czynniki. Zęby człowieka (łac. dens – ząb, l.mn. dentes) – złożone, twarde twory anatomiczne w jamie ustnej.

Stanowią element układu trawienia służąc do odgryzania kęsów i rozdrabniania pożywienia. Wszędzie takie zęby wyrywają, bo one są nie do odratowania. Więc nie sądzę by malutką ominęło wyrywanie.


Zęby mleczne, czasowe (łac. dentes decidui) – pierwsze pokolenie zębów. Jeśli tak, będzie to wynikać z zaniedbań higienicznych i będzie Pani musiała koniecznie poprawić ten stan,czyli dokładniej czyścić dziecku ząbki i nie podawać w nocy butelką żadnych kaszek,mleka ani słodzonych napojów. To bowiem doprowadzi do powstania tzw. W wieku lat próchnica zębów stałych diagnozowana jest u 8 dzieci. W tym wieku z zębów stałych ponad (20) zęby stałe są próchnicowe.


Zęby U Dwulatka - informacje, zdjęcia, materiały video. Pozwól dziecku samodzielnie myć zęby. Jednak z zastrzeżeniem, by po samodzielnym szczotkowaniu, umyć zęby wspólnie. Zgodnie z badaniami bowiem dzieci do ósmego roku życia rzadko są w stanie dobrze oczyścić zęby, dlatego rodzice powinni kontrolować ten zabieg i czuwać nad jego przebiegiem, a w razie potrzeby „poprawiać”. Choć trudno w to uwierzyć, bunt dwulatka nie jest niczym złym.


To naturalny okres w rozwoju małego dziecka, najważniejszy dla jego rozwoju psychicznego. Jego nazwę traktuj dość umownie – u niektórych dzieci bunt pojawia się, jeszcze zanim zaczną świętować 2. Jedyne co to kompot czy dżem domowej roboty- słodzone. Nie je słodyczy, naprawdę.


Nawet kaszek bobovita czy nestle nigdy nie jadł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty