piątek, 9 września 2016

Czy fluor w pascie jest szkodliwy

Fluor przyjmujemy codziennie: z wodą z kranu, jedzeniem, herbatą. Jest w glebie, unosi się w powietrzu. Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich.


Po pierwsza - fluor w pastach do zębów chroni zęby u ludzi jedynie do 20. Faktycznie - potrafi wzmocnić szkliwo zę­bów, ale zażywany w zbyt wielkich dawkach może jednocześnie spowodować wiele cho­rób somatycznych i psychicznych. Czy fluor jest szkodliwy?

Sporo osób upatruje w tej substancji zagrożenia i wycofuje fluoryzowane produkty, np. Niektóre ze stron internetowych straszą skutkami ubocznymi wchłaniania fluoru. KOBIETA, 1LAT ponad rok temu Stomatologia Czyszczenie zębów. Szkodliwy fluor Niektóre składniki stosowane w pas. Fluorek sodu jest szkodliwy dopiero na pewnym poziomie obecności tej substancji w organizmie, dlatego też komisja unijna ustaliła normy dla past do zębów z fluorem.


Fluor znajdziemy nie tylko w paście do zębów, ale też w jedzeniu, a nawet w wodzie. Często wspomina się, że bywa szkodliwy, a nawet prowadzi do zachorowania na raka. To temat kontrowersyjny.

Fluor jest popularnym środkiem dodawanym od lat 50. Ile w tym prawdy i czy fluor zawarty w paście do zębów rzeczywiście jest szkodliwy? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na te pytania.


Więcej korzyści niż ryzyka. Nie ma powodów, by bać się past do zębów z fluorem, ponieważ działa on tylko miejscowo, w jamie ustnej, co jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. To co pisze dr Jaśkowski, że fluor ( w formie soli NaF) jest dodawany do past do zębów i wody, aby pozbyć się go jako powstającego odpadu przy produkcji innej trucizny aluminium to według mnie dzieje się jedynie przy okazji. Normy unijne i polskie przyjmują, że zawartość fluoru w wodzie pitnej powinna wynosić nie więcej niż części na milion, jednak w niektórych regionach dawka ta przekroczona jest nawet trzykrotnie (np. w okolicach Gdańska i Kielc).


W takich ilościach fluor może być bardziej szkodliwy niż powodujący groźną ołowicę ołów. Fluor w paście do zębów – szkodliwy czy nie? Wokół fluoru, szczególnie jako przeciwpróchniczego składnika past do zębów, narosło w ostatnim czasie wiele mitów. Niektóre teorie, szczególnie te tworzone przez osoby o wątpliwym wykształceniu medycznym.


W XIX wieku, wraz z modą i wieloma trendami (a zwłaszcza ogromnym przemysłem kosmetycznym) jego sporym dodatkowym źródłem są tak mocno reklamowane i promowany artykuły przeznaczone do higieny jamy ustnej. Nadmiar Fluoru w organizmie. Dziś toczy się wiele sporów na temat, czy fluor jest korzystny czy odwrotnie, szkodliwy.


Niegdyś uważano, że owy element chemiczny jest konieczny. Absolutnie nie ma powodów, by bać się past do zębów z fluorem. Fluor z pasty działa tylko miejscowo, w jamie ustnej, co jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Należy oczywiście pamiętać o dokładnym wypłukaniu ust wodą po każdym myciu zębów. Trzeba by żywić się pastą, by zapracować na fluorozę. Fluor służy zęboczyni szkliwo odporniejszym na kwaśne środowisko jamy. Kobieta, lat, Kraków. W środkach do mycia do zębów fluoru jest tak mało, że ma pozytywne działanie, czyli wzmacnia szkliwo.


Jego nadmiar jest natomiast bardzo szkodliwy, gdyż wywołuje fluorozę, groźną chorobę powodującą kruchość szkliwa. Początek kłamliwej reklamy możemy odnotować już w czasach rajskich, kiedy to Ewa po wysłuchaniu reklamowego tekstu na temat wartości pewnego owocu zmarnowała swoja i naszą. To składnik leków psychotropowych. Dodając go do Valium powstał silniejszy lek Rohypnol.


Fluor znajduje się także w Stelazinum, które jest stosowany w szpitalach psychiatrycznych. Fluor oczywiście chroni zęby, ale tylko do roku życia… to wielkie koncerny nam wmawiają, że jest inaczej? Badania prowadzone w Śląskiej Akademii Medycznej dowiodły, że nadmiar fluoru, który jest zjawiskiem powszechnym w dużych aglomeracjach miejskich, działa szkodliwie nie tylko na zęby, ale także na ogólny stan zdrowia. W żadnym wypadku nie powinien być dodawany jako dodatek wzbogacający wodę pitną. Fluor tylko wspomaga w zapobieganiu próchnicy, a na jakiej zasadzie to proponuję mimo wszystko porozmawiać ze stomatologiem a nie opierać swoją wiedzę na mądrościach z Internetu.


A szkodliwy w nadmiernych ilościach to zapewne jest każdy pierwiastek. Tubki pasty nie pożera się na drugie śniadanie! Pasta do zębów bez fluoru, opinie, ceny! Winna jest temu fala popularności past z fluorem, które miały zapobiegać próchnicy zębów i oszczędzić wizyt u dentysty.


Naukowcy spierają się, czy fluor faktycznie jest niezbędny w profilaktyce przeciwpróchniczej. Zdaniem niektórych próchnica nie jest chorobą związaną z niedoborem fluoru i wciąż brakuje jednoznacznych dowodów wskazujących na korzystne działanie fluoru w tym zakresie. Przyjęta koncepcja fluoru niebezpiecznie bagatelizuje ryzyko związane z. Gdy do popularnego leku uspokajającego Valium dodano fluor, powstał środek o silniejszym działaniu, Rohypnol. Oddaję w Wasze okna przeglądarek proekologiczny Blog na temat świadomego dbania o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Wszystko to, co uznaję za warte do przekazania Bliźniemu na temat trucizn obecnych w naszym życiu.


Postaram się zbierać tylko rzetelne materiały. U chłopca stwierdzono fluorozę, czyli zatrucie fluorem. A czy fluor naprawdę w znacznym stopniu chroni zęby dzieci przed próchnicą? Upadek prawdy Fluor istotnie wzmacnia szkliwo zębów, lecz jest także wysoce trujący i może powodować szereg chorób somatycznych i psychicznych. Mam pytanie czy ksylitol jest potrzebny tak bardzo tej pascie, nie wiem czy go kupic bo jest trochę drogi, czy można go wogóle nie dodawac do tej pasty?


Dziękuje KOBIETA, LAT ponad rok temu Stomatologia Czyszczenie. Zapewne pierwsze skojarzenie z fluorem naprowadzi nas na codzienne mycie zębów i artykułów, które do tej czynności są nam potrzebne. Oczywiście prawidłowo, ponieważ pasty do zębów w większości są wzbogacane o ten składnik w celu dbania o zdrowie naszego szkliwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty