poniedziałek, 7 września 2015

Tik nerwowy noga

Tiki nerwowe zaliczane są do schorzeń o podłożu neurologicznym. Przyczynę ich powstawania upatruje się głównie w czynnikach genetycznych, anatomii i fizjologii mózgu, czynnikach środowiskowych oraz zaburzeniach w stężeniu przekaźników nerwowych. Tiki mogą wygasnąć samoistnie lub utrzymywać się pr. Tak właśnie bywa u dzieci, u których zaburzenia tikowe mogą objawiać się w pewnym okresie ich życia (zazwyczaj podczas dojrzewania), po czym odnotowywane jest (najczęściej samoistne) ustąpienie tych mimowolnych czynności ruchowych. Jest to spowodowane urazami, wieloletnią i obciążającą pracą umysłową lub wadami genetycznymi.


Tiki nasilają się pod wpływem sytuacji stresowych.

Skurcze mięśni mogą być dokuczliwe, impulsywne, pozbawione celu. Pewnie zauważyłeś, że mimowolne skurcze mięśni nasilają się pod wpływem silnych emocji, ale czy wiedziałeś, że nie bez znaczenia jest dla nich także kawa albo czekolada? Na siedząco wierzgam nogami bez przerwy, robię to bezwiednie, ale nie jest to tik nerwowy, nad którym nie potrafię zapanować - kiedy mam na kolanach kota, to nie podryguję. Zdawałam sobie sprawę, że mam taki nawyk, ale przez długi czas nikt nie zasygnalizował mi, że sprawia mu to problem.


Nerwica a drżenie mięśni,trzęsienie kończyn,tiki,perestezje. Tiki – to określenie często używane w codziennym języku dla opisu różnych ruchów mimowolnych. Kojarzą się nam z nerwowym zachowaniem, nadpobudliwością, niezrównoważeniem emocjonalnym. Witam, mieszkam od ponad roku w stanach, a z faktu że nie mam tutaj ubezpieczenia, pójście do neurologa wiele by mnie kosztowało, tak więc postanowiłam zapytać o mój przypadek na tym forum.


Poznaj nasze porady i ciekawostki na temat leków, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz zdrowego stylu życia.

Witam mam tiki nerwowe skurcze krtani krzacham duszę się drżenie nogi czasem się zawieszam lub zastygam bez utraty świadomość, odginanie głowy do tylu syczenie w głowie. Tiki leczy neurolog i tam najpierw należy się udać,bo to może byc inna choroba neurologiczna,która jest często mylona z tikami,tym bardziej,że tiki zaczynają się już w dzieciństwie,więc najpierw bardzo dobry neurolog,a potem ewentualnie psycholog lub psychiatra,którzy mogą pomóc sie wyciszyć. Ja tak miałam tez słyszalam,że mam tiki,a się okazało co innego. Czy posiadasz jakieś tiki nerwowe? Czasem tikom towarzyszą dźwięki: chrząkanie, pociąganie nosem, cmokanie, powtarzanie jakiegoś słowa.


Większość dzieci nie zdaje sobie sprawy z tików i nie jest w stanie ich kontrolować. Co zrobić jeśli mam tiki nerwowe? Może nie taki duży, to nic takiego, ale mnie to męczy. Mam tiki nerwowe, jak nie mrugam, to chrząkam, albo trzęsę nogą, albo całą się trzęsę, jakbym miała padaczkę. Jeżeli brałeś dużo stymulantów to nie dziw się ,że pozostały tiki nerwowe.


Przez moją kariere z proszkami mam dużo tików , skurczów itp. Witam, Mam ogromny problem z moim 6-letnim synkiem - od miesiąca czasu zaczął wykonywać wiele dziwnych tików ruchowych: trzepanie główka, ruszanie nóżką, machanie rączką, przewracanie oczami itp. Mimo podawania mu magnezu, syropu z melisy i dwóch konsultacji neurologów, tiki coraz bardziej się pogłębiają i są. Nerwowe tiki i nawyki niewerbalne, czyli jak ciało reaguje na stres i lęk.


Każdy z nas ma ma jakiś tik nerwowy, gdy znajduje się w stresującej sytuacji. Jedni obgryzają paznokcie, inni jąkają się lub chrząkają. Tiki to nie tylko skurcze mięśni twarzy czy też powtarzające się ruchy głowy lub ręki. Tikami są również niektóre czynności, jakie wykonujemy automatycznie.


Zauważyłam, że czasami kiedy siedzę z facetem to robił dziwny gest.

Siedząć rozłącza i łączy dość szeroko nogi. Czy to jest jakiś tik nerwowy ? Strasznie mnie to wkurzało , bo nie. Irsa : Witajcie, właściwie to mam podobny problem do wielu z Was,tyle,że z moim 5cio letnim synkiem.


Po wakacjach zaczęły mu się jakieś tiki nerwowe:odrzuca mu głowę w bok,raz w jedną,raz w drugą stronę. Potem to mu minęło,ale znów wróciło od jakichś tygodni znów to ma. Tikami nerwowymi nazywamy zwykle specyficzne, mimowolne ruchy, które stale się powtarzają. Co wiemy o tikach nerwowych? Witam, nazywam się Dagmara Sobierajska, jestem studentką V roku Biotechnologii na Akademii im.


Jana Długosza w Częstochowie. Piszę pracę magisterską dotyczącą stresu i tików nerwowych. Jednym z elementów mojej pracy jest poniższa ankieta, która ma na celu określić wpływ stresu na powstawanie tików nerwowych. Ankieta ta jest kierowana do osób borykających się z problemem.


Nasz syn, letni ma tiki nerwowe. Tik – krótkotrwały, stereotypowy, mimowolny ruch określonej części ciała (np. mruganie powieką, marszczenie czoła, zaciskanie pięści). Powstaje najczęściej na tle psychicznym, zwykle u dzieci. Zwykle nie wymaga leczenia.


Terapia uciążliwych tików opiera się na stosowaniu neuroleptyków. Niekiedy jest objawem uszkodzenia układu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty