Jaką pastę do zębów wybrać ? Znane dobrze wszystkim pasty do zębów powinny stanowić podstawę codziennej higieny jamy ustnej każdego z nas. Nie będzie żadną tajemnicą fakt, że pasty do zębów są dostosowywane do wieku dzieci. Inną pastę polecą stomatolodzy dla 2-letniego dziecka i inną dla 6-letniego. Warto wiedzieć jak dokonywać wyboru i czym różnią się pasty dla dzieci. Pierwszą pastę do zębów można zakupić już 6-miesięcznemu dziecku.
Jak wybrać najlepszą pastę do zębów? Dobra pasta do zębów chroni przed próchnicą, leczy i wybiela. Nowoczesne pasty do zębów wzmacniają, upiększają i leczą zęby. Warunkiem jest dobranie właściwej pasty do swoich zębów. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele past do zębów dla psa.
Pasta do zębów dla dwulatka. Warto pamiętać, że mycie zębów czworonoga nie musi być przykrym obowiązkiem – z czasem zarówno właściciel, jak i pies przyzwyczajają się do. Jeszcze kilka lat temu szczoteczki do zębów dla psa wydawały się czymś niecodziennym, zaś dziś rynek obfituje w rozmaite wersje szczoteczek i past do zębów dla czworonogów.
Stomatolodzy są zgodni, że o higienę jamy ustnej dziecka należy dbać od pierwszych dni jego życia. Na samym początku pielęgnacja ogranicza się do dziąseł maluszka – należy przemywać je zwilżonym gazikiem co najmniej dwa razy dziennie, po każdym karmieniu i przed snem. Czy fluor zawarty w paście szkodzi zdrowiu?
Wiemy, że fluor jest niezbędny dla zdrowia zębów − wzmacnia szkliwo, chroniąc przed próchnicą… Czy aby na pewno? Poświęć kilka minut aby dowiedzieć się jaką wybrać pastę do zębów. Co rusz powstają nowe pasty, nowe marki oraz brandy, każdy producent zachwala swoją pastę do zębów podpierając się opiniami opłaconych stomatologów… Od sprzecznych opinii które krążą w internecie – często możemy dostać zawrotu głowy. Po za tym fluor w paście do zębów nie zwalcza próchnicy, z którą zmaga się bardzo wiele osób.
Od częstego mycia zębów pastą z fluorem może tworzyć się choroba, zwana fluorozą, od której zęby się niszczą, a plomby wytrzymują znacznie krócej niż powinny. Epokę uniwersalnych past do zębów mamy już za sobą. Teraz do wyboru mamy pasty wybielające, wzmacniające, chroniące i leczące zęby. Znajdziemy pasty dla dzieci, pasty do aparatów ortodontycznych, dla palaczy i dla seniorów.
Pozostaje tylko wybrać odpowiednią pastę dla siebie - jak to. Pasty do zębów, jaką wybrać? Aby wybrać odpowiednią pastę do zębów, trzeba poznać swoje potrzeby. Kiedy już je znamy, ale wciąż zostaje nam kilka past do wyboru, możemy kierować się naszymi upodobaniami – smakiem, konsystencją, formą opakowania.
Nie dajmy się tylko zwieść reklamie. Jeśli chcemy zadbać o stan swoich zębów, nie możemy wybierać pierwszej, lepszej pasty, która wpadnie nam w ręce. Dobrej jakości produkty higieny osobistej to podstawa, a pasta do zębów nie jest pod tym względem wyjątkiem. Należy postawić na sprawdzoną.
Oferta past jest bardzo bogata, ale aby dobrze wybrać, trzeba wiedzieć, czego potrzebują nasze zęby i inne tkanki jamy ustnej. Zapoznaj się z naszym kompendium wiedzy na temat past do zębów – dzięki temu dowiesz się, która pasta będzie najlepsza dla Ciebie. JAKĄ POSTAĆ MOŻE MIEĆ PASTA DO ZĘBÓW? Co jest w twojej paście do zębów? Oto składniki, jakie tam znajdziesz.
W ciągu roku spędzamy średnio ponad godziny na myciu zębów. Ale czy zastanawiamy się, czym właściwie myjemy zęby i potrafimy rozszyfrować skład pasty do zębów? Pytamy stomatologa o najczęściej występujące.
Leczą nadwrażliwe zęby, krwawiące dziąsła, wybielają i zapobiegają próchnicy. Wybór past do zębów jest spory. Czym zatem kierować się przy ich kupnie? Zobacz filCo należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?
A więc jaką wybrać pastę do zębów? Kupując pastę, czytajmy skład. Jeżeli nie wiemy jaka pasta będzie dla nas odpowiednia, wybierajmy proste produkty, które nie mają intensywnego smaku mięty, mające spełnić tylko jedną funkcję usunięcia płytki bakteryjnej z jamy ustnej.
W sklepach znaleźć można mnóstwo produktów, które mają rozmaite właściwości, a bez podstawowej wiedzy na temat różnic między nimi, zakup tej odpowiedniej bywa nie lada problemem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.