poniedziałek, 22 czerwca 2015

Jak dbać o narząd słuchu

Dbanie o narząd słuchu to bardzo ważna rzecz, ponieważ jeśli ludzie nie będą traktowali tego zbyt poważnie mogą mieć problemy ze słuchem, co doprowadzi w końcowej fazie do utraty słuchu. Wiadomo, że nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, dlatego w pierwszej kolejności należy zająć się higieną uszu. Jak należy dbać o narząd słuchu aby prawidłowo funkcjonował ? W codziennym życiu jesteśmy zasypywani natłokiem dźwięków o różnych poziomach częstotliwości. Czasami dźwięki są tak głośnie, że mogą powodować uszkodzenie słuchu.


Słuch to delikatny narzą który łatwo można uszkodzić. Powtarzające się w dłuższym okresie czasu głośne dźwięki, stopniowo i. Wideo – Jak dbać o narząd słuchu ? Należy również unikać zapalenia. Zdrowie człowieka - jak dbać o słuch. Hałas działa destrukcyjnie na cały organizm człowieka, ale w pierwszej kolejności powoduje, że coraz gorzej słyszymy. O słuch powinniśmy dbać od najmłodszych.


Problemy z prawidłowym słyszeniem mogą znacznie utrudniać codzienne życie. Nie wszyscy wiedzą, że o narząd słuchu można, a nawet należy dbać, tak jak o inne części naszego ciała. Istnieją różne sposoby na to, jak polepszyć słuch. Słuch jest jednym z pięciu zmysłów człowieka. Umożliwia on odbiór wrażeń akustycznych.


Troska o jego prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne, gdyż słuch pozwala nie tylko komunikować się z innymi ludźmi, ale wzmacnia także poczucie bezpieczeństwa i pozwala mieć stały kontakt z otoczeniem. Jak zadbać o narząd słuchu? Z punktu medycznego dbanie o słuch to przede wszystkim profilaktyka, czyli unikanie szkodliwych czynników m. Niewskazane jest również stosowanie patyczków do uszu podczas toalety, które mogą prowadzić do zapalenia ucha oraz uciskać woskowinę, co często wpływa na pogorszenie się słuchu.


Słuch, bo o nim mowa – mamy tylko jeden. Problemy ze słuchem mogą być wrodzone – wtedy nie mamy na nie wpływu, jednak niektórych nabytych możemy uniknąć. Jedyny warunek, jaki należy spełnić to dbać o słuch.


Nie leczone objawy mogą prowadzić do głuchoty. Warto więc wiedzieć, że hałas uliczny w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Czy o słuch można zadbać? Tak, aby chronić nasze uszy możliwie jak najlepiej od wszelakich zagrożeń, których przecież w otaczającym nas świecie nie brakuje?


A może nic nie możemy zrobić i słuch, który tracimy stopniowo w miarę upływu lat, będzie stawał się coraz słabszy? Dlaczego więc tak rzadko się o niego troszczymy? Poznaj kilka ważnych raz, jak dbać o słuch tak, aby jego pogorszenie nie przyszło za wcześnie.


O tym, jak dbać o słuch i co zrobić, kiedy nie wszystkie dźwięki z zewnątrz już do nas docierają, z dr. Emilią Kątską , specjalistą laryngologii dziecięcej i audiologii z NZOZ Słuchmed w Lublinie, rozmawiała Monika Fajge. Przede wszystkim unikaj hałasu! Hałas jest bardzo niebezpieczny dla narządu słuchu.


Narażenie go na zbyt częsty odbiór dźwięków o wysokim natężeniu, wykraczającym poza normy – skutkuje poważnym zaburzeniem słuchu, a w najgorszym przypadku może doprowadzić do jego utraty. Dbaj o słuch i unikaj hałasu. Lecz infekcje Uszkodzenie słuchu może być również efektem choroby.


Dlatego nie lekceważ stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, nawet kataru. Częstym powikłaniem tych infekcji bywa zapalenie ucha, które niedoleczone może spowodować pogorszenie słuchu! Wrażliwość na dźwięki i zdolność do ich słyszenia jest cechą osobniczą.


Ludzkie ucho reaguje na odgłosy w zakresie 16‑tysięcy Hz, ale najbardziej wrażliwe jest w przedziale 500‑tysięcy Hz. Na odbiór dźwięków wpływ ma ich głośność (natężenie), którą mierzy się w decybelach (dB). Jak powinniśmy dbać o narząd wzroku?


JEDZ dużo warzyw i owoców! Szczególnie marchewki, bogate w beta-karoten, są pomocne w zachowaniu zdrowych oczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty