środa, 15 maja 2019

Noworodek nerwowo ssie piers

Głodny maluch chwyta pierś, ssie chętnie, spokojnie, nasycony wypuszcza pierś lub zasypia, jednak nie zawsze nakarmienie niemowlęcia udaje się tak idealnie. Zdarza się, że maluch przerywa ssanie, zaczyna płakać, odgina się. Czasem wraca do piersi, czasem już nie chce. Nerwowe dziecko podczas karmienia piersią , proszę o pomoc! Piszę , bo mam problem , szukam jakieś rady.


Otóż moja prawie dwu miesięczna córeczka podczas karmienia piersią, jest niespokojna, drapie, macha nerwowo rączkami , płacze i szuka piersi, po czym gdy ją przystawiam nerwowo ssie, i wypuszcza pierś, za chwilę znów to samo. Moje dziecko bardzo nerwowo ssie pierś. Często wypuszcza ją w ciągu jednego jedzenia.


Dodam, że nie jest to kolka, bo jak wezmę je na ręcę, to momentalnie przestaje płakac. Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Mam ten sam problem jak zaczęły się kolki. Rzuca się niespokojne przy piersi, szybko zjada, czasem się krztusi, ssie krotko jedna piers, sraram się odbić i je krótko drugą. Nie wpadaj w panikę, jeśli twoje dziecko nie umie ssać piersi.


Dziecko urodzone o czasie ma już rozwinięte odruchy noworodka, z których tzw. Jednak mimo tego, że dziecko ma odruch ssania, to nie zawsze prawidłowo ssie pierś, a przez to się nie najada. Noworodek nie odróżnia dnia od nocy. Gdy jest głodny, po prostu domaga się piersi lub butelki.


I nic go nie obchodzi, że jest noc i rodzice marzą o przespaniu choćby kilku godzin. Na szczęście po kilku tygodniach okresy czuwania i snu dziecka stają się dłuższe. Dobrze jest wtedy zacząć powoli uczyć je, kiedy jest czas. Od kiedy dokarmiam bebilonem i jestem na diecie. Mój 2miesieczny synek od tygodnia bardzo niespokojnie ssie piers.


Kreci sie, wierci, puszcza brodawke za chwile jej szuka, placze i ogolnie jest dosc nerwowy. Jednoczesnie nie kazde karmienie tak wyglada. Nie ma znaczenia czy jest juz glodny czy nie, czy chce mu sie spac czy nie, czy wczesniej jest rozzalony czy nie.


Ze zmęczenia ssie nerwowo i nieefektywnie, a nie mogąc najeść się do syta, nie potrafi zasnąć, rzuca się więc na pierś itd. Jak często je noworodek? A potem urodził się nasz syn i całkowicie nas zadziwił.


Wydawało mi się, że je właściwe cały czas. Miał ogromną potrzebę ssania i kiedy zasnął przy piersi, spał z nią w buzi. Re: miesięczne dziecko ssie pierś co godzinę? Może cię nie pocieszę , ale u nas taka sytuacja trwala przez pierwsze tyg.


Tomek właściwie caly czas byl przy cycu, ssał nawet przez sen, tak że w ciągu dnia nie mogłam go odlożyc bo strasznie płakal. Nie chciał przy tym smoczka. Zdrowego noworodka charakteryzuje także kilka wrodzonych odruchów, które w miarę dojrzewania układu nerwowego będą stopniowo zanikać. Najważniejsze z nich: Odruch Moro - dziecko w reakcji na hałas lub utratę równowagi gwałtownie odrzuca w bok ręce i prostuje nogi, a potem z powrotem przyciska je do tułowia.


Zanim dojdziemy do tego, dlaczego właściwie noworodek żąda nieustannego karmienia piersią, wspomnijmy o dwóch najbardziej potocznych twierdzeń na ten temat. Masz za mało mleka, też tak miałam! Skoro nie śpi, to się nie najada. Dlatego Tobie może wydawać się, że dziecko je „ciągle” a ono je przez kilka minut a potem po prostu zasypia. Jedną z wielu zalet pokarmu mamy jest to, że jest lekkostrawny a więc idealnie dostosowany do możliwości małego brzuszka.


Historia o karmieniu piersią. Wspomnienia mamy karmiącej. Kochane dzielne mamy nie poddawajcie się! Uwierzcie, że macie dużo pokarmu (nawet jeśli wasze piersi są małych rozmiarów- ja mam takie) i możecie same wykarmić wasze pociechy i nawet jeśli one same przez pewien czas jedzą mniej, nie denerwujcie się, widocznie w danej chwili nie mają ochoty na więcej. Przez dwa lub nawet trzy tygodnie proponuj mu pierś kilka razy w ciągu dnia i regularnie karm dziecko odciągniętym pokarmem za pomocą łyżeczki, kubeczka lub pipetki tak, aby nie przyzwyczaiło się do smoczka i jedzenia z butelki – czyli łatwiejszego dla niego sposobu zaspokajania głodu.


Regularne odciąganie mleka w sytuacji, gdy dziecko nie opróżnia piersi, pomaga zapobiegać. Minęło kilka tygodni A dziecko coraz częściej wolało ssać smoczek niż piers A ja nie wiedziałam o co chodzi. Przy tym robiła się niespokojna i placzliwa.


Później okazało się że ma niskie przyrosty masy ciała. Ssala piers tylko kiedy leciał silny strumień mleka A gdy wolniejszy – wtedy kategorycznie odmawiala. Pierwszym, bardzo wyraźnym sygnałem nadwrażliwości niemowlęcia na bodźce jest nerwowe zachowanie niemowlęcia przy piersi matki.


Jeśli zadbasz o optymalne warunki karmienia, a mimo to twoje maleństwo będzie zachowywać się niespokojnie, to znak, że może być nadwrażliwe na bodźce dotykowe, przedsionkowe lub węchowe. Miesięczne dziecko powinno dostawać pokarm ok. W takiej sytuacji dziecko ssie bardzo wolno albo prawie wcale, pobierając niewiele pożywienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty