piątek, 29 czerwca 2018

Potrząsanie głową

Objawy to potrząsanie głowa, czasem całym tułowiem. Twierdzi, ze coś schodzi jej z głowy i topi się. Trwa to już około lat.


Po tym opisie to może być zbyt mało, ale może coś się nasuniętym. Dodam, ze ma trochę kłopoty z chodzeniem i mowa.

Tez trzęsą się jej rece. Potrząsanie głową - problemy z uszkami? Składa też jakby jedno uszko. Zaglądałam do środka - uszy czyste, , nic niepokojącego nie widać. Naczytałam się o świerzbowcu, ale nie ma tych charakterystycznych czarnych farfocli.


Można potrząsać w celu oprzytomnienia, jak pies wychodzący z wody. Wtedy kierunek nie ma znaczenia, choć zwykle będzie to „kręcenie” poziome.

Tiki nerwowe u dziecka to powtarzające się, mimowolne ruchy, np. Czasem tikom towarzyszą dźwięki: chrząkanie, pociąganie nosem, cmokanie, powtarzanie jakiegoś słowa. Większość dzieci nie zdaje sobie sprawy z tików i nie jest w stanie ich kontrolować. Tiki różnią się bardzo pod względem długości i częstości trwania, a co ważne, nie służą wykonaniu konkretnego. Przykładem takich ruchów są: grymasy śmiechu lub płaczu, mruganie oczami, marszczenie czoła, ruchy warg, wysuwanie języka, unoszenie brwi, unoszenie ramienia, odginanie głowy do tyłu, potrząsanie głową.


Tiki mogą być jednak uogólnione, dotyczyć różnych części lub całego ciała (tiki złożone). Mogą one sprawiać niekiedy. Jednym z takich przyczyn jest świerzb, wyraźna oznaką jest świąd ucha, pupil potrząsa głową, a w uchu pojawia się ciemnobrązowa woskowina. Kolejną przyczyną mogą być choroby ucha zewnętrznego (przechylenie głowy na jedną stronę, potrząsanie ją) lub i wewnętrznego (jest to bolesna dla psa) i wiele innych.


Tiki to mimowolne, powtarzające się ruchy, np. Nie wszystkie tiki nerwowe wymagają leczenia, jeżeli jednak ich obecność znacznie zaburza funkcjonowanie szkolne, czy zawodowe, warto zgłosić się na psychoterapie lub rozpocząć leczenie farmakologiczne. Identyfikacja przyczyn głowy drżenie w konia może być trudne, jak istnieje wiele, a niektóre nie zostały jeszcze potwierdzone jako przyczyny stanu.


Koń na światło, jest dobrym przykładem potencjalnego, i jeszcze niepotwierdzone, spowodować potrząsanie głową. Dlatego podczas potrząsania dzieckiem, kiedy jego głowa gwałtownie porusza się do przodu i do tyłu, dochodzi do przemieszczania się mózgu w obrębie przestrzeni wewnątrzczaszkowej, rozerwania naczyń krwionośnych i uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia komórek mózgowych. Kręcz szyi to nieprawidłowe ułożenie głowy i szyi względem tułowia, polegające na pochyleniu głowy do boku.


Jednocześnie twarz zwrócona jest w stronę przeciwną, a podbródek lekko uniesiony.

Ułożenie to nie podlega woli człowieka, chociaż w. Jednak wtedy następuje rodzaj kręcenia głową, nie jest to w żadnym razie gwałtowne potrząsanie. Gdyby objaw się powtarzał lub pojawiło się coś nowego, warto by było pokombinować jeśli jest taka możliwość i pokazać kotkę lekarzowi już jutro. Sprawiają, że dziecko staje się nerwowe lub jako takie jest postrzegane. Mają podłoże neurologiczne, wymagają intensywnej pracy, połączenia terapii farmakologicznej i psychologicznej. Klasyczna jest triada objawów - krwiak podtwardówkowy , obrzęk mózgu i krwotok w siatkówce , w niektórych przypadkach towarzyszą jej zasinienia w miejscu trzymania dziecka w chwili potrząsania (na ramionach, klatce piersiowej).


Odgrzebuję temat, bo nie wiem już czy wymyślam, czy faktycznie się coś dzieje Bajka co jakiś czas potrząsa głową. Nie jest to jakoś często, czasem połączone z otrzepaniem całego ciała, czasem tylko głową trzepnie. Najczęściej tiki nerwowe występują u dzieci i nastolatków, rzadziej u dorosłych. Przeważnie tiki zanikają z wiekiem, ale mogą też utrzymywać się przez całe życie. Moja miesieczna córeczka od ok.


Dzieje się to moze dwa razy dziennie czasami raz. Tik ten wykonuje dwa trzy razy z odstepami i spokój. Emocje Kręcimy głowami z boku na bok, gdy chcemy powiedzieć „nie” lub wyrazić naszą dezaprobatę.


Tiki proste to skurcze występujące w małych grupach mięśni w danej części ciała, na przykład skurcze mięśni twarzy w okolicy powiek, potrząsanie głową lub drżenie palca u dłoni. Tiki złożone obejmują większą powierzchnię ciała, kilka grup mięśni. Któż z nas, gdy był zdenerwowany nie odczuwał suchości w ustach, nie czerwienił się czy nie chrząkał. Takie `trzepanie` głową ewidentnie świadczy o tym, że kota coś drażni, zresztą jego nerwowe zachowanie też.


Po prostu - jeszcze może nie być wyraźnych, zewnętrznych objawów. Radzę zmienić weta na takiego, który nie będzie czekał, aż coś zacznie kotu z ucha wyłazić, tylko poszuka przyczyny już teraz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty