Iluka poprosiła mnie o wpis o tym jak myja się zwierzęta. Więc zwierzęta w zasadzie nie dbają o higienę tak jak ludzie, jednak wykonuja one pewne zabiegi, które w ich rozumowaniu mozna określić higieną, ale nie mają one celu zachowania. Psy przepadają za szczotkowaniem. Poza miłymi doznaniami czysto fizycznymi jest to moment bardzo bliskiego, nie dzielonego z nikim, kontaktu z panem (panią).
U rottweilerów codzienne szczotkowanie eliminuje konieczność częstych kąpieli. W ciepłych wodach oceanów, wszędzie tam, gdzie bujnie rozrastają się barwne ogrody koralowe, istnieją prawdziwe „zakłady kosmetyczne”, w których codziennie setki najróżniejszych ryb daje sobie czyścić skórę, płetwy, zęby i skrzela, a usługi te świadczą im inne ryby wyspecjalizowane w tych czynnościach.
Myszy, podobnie jak koty, też dbają o swoje futerko. Myją się za uszami, na nosie, na brzuchu i wszędzie tam, gdzie mogą dotrzeć. Mruczki są w końcu znane z bycia największymi czyściochami w domu, pod tym względem zdecydowanie zdają się dominować nad psami. Jeżeli chodzi o higienę uszu to polecam plyn dr Siedla. Jak koty dbają o czystość?
Psy, podobnie jak koty, choć nie aż tak intensywnie, dbają o własną higienę. Szczególnie dużo uwagi przykładają do miejsc, które związane są z intensywnymi zapachami, a które trudno jest nam, ludziom, utrzymać u psów w czystości. Z tego powodu czworonogi regularnie wylizują pachwiny, brzuch, okolice intymne oraz odbyt.
Niektóre jednak, tak jak ten z filmiku postanawiają też zatroszczyć się o ludzi. Koty same dbają o higienę. Pies z klipu zaczął lizać.
Podczas gdy większość psiaków uwielbia wszystko to, co śmierdzi i wygląda jak błoto, koty czystość niejako mają we krwi. Czasami nawet wydają się wstydzić brzydkiego zapachu, jaki zostawiły w kuwecie, co objawia się kaskaderską ucieczką z łazienki. Koty Konie Psy Ptaki Budowa i Przebudowa Domów. Ogrody Wnętrza Bezpieczeństwo w Domu Meble AGD i Urządzenia Domowe. Naprawy Domowe i Remonty Sprzątanie Rośliny, Kwiaty i Zioła Architektura Ogrodu.
Kanarki to czyste ptaszki, które bardzo dbają o swoją higienę. W sklepach zoologicznych. Różnice między poszczególnymi rasami kotów dotyczą nie tylko chęci do zabawy czy pieszczot, lecz także właściwej pielęgnacji, do której zalicza się czesanie, kąpiele, strzyżenie, higienę jamy ustnej, utrzymanie czystości uszu, okolic oczu i nosa oraz przycinanie pazurów. Post Comment Ludzie często dbają o higienę automatycznie. Mycie zębów, branie prysznica, obcinanie paznokci, czesanie włosów, zmiana ubrania na czyste to przecież nasza codzienność, ale co z higieną naszego psa?
Takie psy trzeba szczególnie kontrolować pod względem higieny uszu, obserwować. Psy te znane są z tego, że jodłują. Nie można więc określić ich jako milczące, ponieważ wydają mnóstwo różnorakich dźwięków, ale jednak prawdziwego szczekania od nich nie usłyszymy.
W dodatku o basenji mówi się, że to „kocie” psy – tak bardzo dbają o swoją higienę i regularnie się wylizują.
Oto najczęstsze powody, dla których pies używa języka do komunikacji z tobą. Psy nie tylko machają, gdy chcą nam o czymś zakomunikować, ale również chętniej i zręczniej posługują się swoim wewnętrznym narządem, jakim jest język. Zobacz, dlaczego tak chętnie go wykorzystują przy różnych sytuacjach! Zestawienie i charakterystyka najmądrzejszych zwierząt świata - TOP 10. Trochę ten współczynnik jest nie do końca obiektywny, bo kot doskonale zdaje sobie sprawę co jest zjadliwe a co nie, nie zje jak pies odchodów czy wymiocin, koty też w odróżnieniu od psów nie uprawiają miłości ze swoim potomstwem i koty, nie jak psy, dbają o higienę.
W jaki sposób pies myje się na co dzień? I jak suki dbają o swoje młode w pierwszych tygodniach swojego życia? Kiedy więc pies liże po twarzy swojego właściciela, jest to nie tylko oznaka sympatii czy sposób radosnego przywitania, ale też swego rodzaju „kontrola czystości”. Czy to całkowicie normalne zachowanie, czy może sugerować nudę?
A może to coś bardziej poważnego i powinniśmy reagować? Powszechnie wiadomo, że psy i koty w mniejszym lub większym stopniu same dbają o higienę i „czyszczą się”, jednak nadmierne wylizywanie łap nie jest dobre dla naszych Psijaciół. A czy zastanawiali się Państwo nad tym, jak salony, do których przyprowadzacie swoje pociechy dbają o higienę?
Z usług groomerów korzystają różni Psi klienci. Z zasady w większości salonów nie są przyjmowane psy cierpiące na choroby zakaźne skóry. Niestety jednak często zdarza się, że o ewentualnych problemach zdrowotnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.