Najlepsza pasta do zębów dla dzieci – z fluorem czy bez? Jama ustna dzieci wymaga szczególnej troski i to już od pierwszego dnia życia malucha. Jednym z największych dylematów, przed którymi stają rodzice, jest wybór odpowiedniej pasty do zębów dla dzieci. Pasty bez fluoru są bezpieczniejsze niż te z fluorem.
Po pastę bez fluoru powinny sięgać kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne i małe dzieci. Skoro producenci past do zębów polecają pastę do zębów bez fluoru tym osobom, to chyba jest coś na rzeczy! Pasta z fluorem wyleczy próchnicę zębów. Lepiej więc zadbać o właściwą dietę, zamiast bezgranicznie wierzyć, że pasta do zębów z fluorem uchroni nas przed niemiłą wizytą u dentysty.
Niska świadomość naszego społeczeństwa na temat chorób jamy ustnej i zębów, przekłada się na katastrofalny stan uzębienia dzieci. Szacuje się, że około matek nie chodzi ze swoimi pociechami do stomatologa. Brak zdrowych nawyków i dobrego przykładu ze strony rodziców.
Czy fluor zawarty w paście szkodzi zdrowiu? Wiemy, że fluor jest niezbędny dla zdrowia zębów − wzmacnia szkliwo, chroniąc przed próchnicą… Czy aby na pewno? Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! W sprzedaży są także pasty stworzone specjalnie z myślą o najmniejszych dzieciach. Ksylitol zawarty w paście zapobiega powstawaniu próchnicy, natomiast wyciąg z nagietka działa przeciwzapalnie.
Myślę, że na tle wszystkich past dla dzieci, także tych z fluorem, jest dosyć przeciętnym produktem, który można kupić w ostateczności (jest tania i łatwo dostępna). Wskazania: pasta z fluorem dla dzieci od 6. Sposób użycia: do mycia zębów używać niewielkiej ilości żelu wielkości ziarenka grochu. Stosować co najmniej razy dziennie. U dzieci poniżej sześciu lat stosować ilość pasty.
Fluor trzeba używać, ale rozsądnie. Jak każdy pierwiastek, tak i ten w nadmiarze może zwyczajnie zaszkodzić. Obecnie jednak preferuje się wcześniejsze wprowadzenie pasty z fluorem o wyższym stężeniu nawet u dzieci po I roku życia. Wynika to z faktu, że dopiero pasta o wyższym stężeniu fluoru gwarantuje jego profilaktyczny wpływ na zęby, a przez to dodatkowo zabezpiecza delikatne dziecięce ząbki przed próchnicą.
Dzieci połykają pastę do zębów w pierwszych latach swojego życia. Połykanie pasty powoduje, że zawarty w niej fluor trafia do organizmu. Dzięki temu zęby zyskują większą odporność na próchnicę i. Delikatna pasta do zębów odpowiednia dla dzieci w wieku od lat z fluorem oraz Hydroksyapatytem wapnia Naturalna odbudowa szkliwa.
Działa przeciw erozji zębów powodowanej przez kwasy i próchnicę. Drobinki krzemowe zawarte w paście pomagają oczyścić zęby z zanieczyszczeń. Xylitol walczy z próchnicą. Ma soczyście owocowy smak. Nieszkodliwa przy połknięciu.
PASTA NENEDENT Z FLUOREM to preparat w postaci żelu stosowany w ramach codziennej higieny zębów mlecznych u dzieci w celu wzmocnienia ich i ochrony szkliwa. Pozostałe pasty Dla rodziców, którzy szukają pasty do zebów dla dzieci z fluorem, w aptece, w cenie ok. Elmex dla dzieci służy ochronie zębów mlecznych. Przy wybieraniu pasty pamiętaj, że preparaty używane przez dorosłych nie są zalecane dla dzieci.
Dla dzieci poniżej roku życia nie powinno się używać pasty z fluorem, gdyż tworzy się jeszcze szkliwo i fluor dostaje się do krwioobiegu. Minerały w codziennej diecie”, to książka z której się o tym dowiedziałam , a jeszcze fluor może u dzieci powodować plamy na ząbkach. Poczytajcie, warto nie tylko dla siebie. Kup BioRepair Kids ml - wzmacniająca i remineralizująca pasta dla dzieci w cenie 1zł. Elgydium Kids - pasta do zębów dla dzieci o smaku bananowym z fluorem (2-lat) Nie wszyscy przykładają odpowiednią uwagę do zębów mlecznych swojego dziecka i do ich stanu.
Tymczasem, niewłaściwa pielęgnacja mleczaków może skutkować złym stanem uzębienia zębów stałych. Pierwsza pasta do zębów – co z tym fluorem? European Archives of Paediatric Dentistry), od samego początku w ramach profilaktyki próchnicy używamy u dzieci pasty z fluorem.
Do roku życia modyfikujemy ilość pasty nakładanej na szczoteczkę, a po wprowadzamy pastę dla dorosłych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.