Dzieci podczas szczotkowania zębów mogą połykać nawet proc. Moim zdaniem pasta do zębów powinna zniknąć z naszych domów. W zamian lepiej umyć zęby mieszaniną olejku eterycznego (kropla na mycie) np. Fluor przyjmujemy codziennie: z wodą z kranu, jedzeniem, herbatą. Jest w glebie, unosi się w powietrzu.
Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich. Niektóre pasty do zębów po wyciśnięciu z tubki zawierają więcej niż jeden kolor. Czy fluor w pascie do zebow jest bezpieczny? Czy jest jakas alternatywa do tego.
Jeśli można się wtrącić, to pasta Ecodenta dla dzieci Rumianek Czarna porzeczka obecna jest w grupie past nie zawierających fluoru, jednak akurat ta wersja Ecodenty dla dzieci fluor zawiera (w składzie Sodium Fluoride, zaraz przed barwnikami). Chciałabym zrobic ekologiczną pastę do zebów, do niej potrzeba olej kokosowy, sodę oczyszczoną, ksylitol i natur alne olejki. Mam pytanie czy ksylitol jest potrzebny tak bardzo tej pascie, nie wiem czy go kupic bo jest trochę drogi, czy można go wogóle nie dodawac do tej pasty?
Okazuje się, że jest również użyty aż w komercyjnych past do zębów, dostępnych na sklepowych półkach. Problem z SLS-em wygląda tak, że otwiera luki pomiędzy skórą. Osoby, które mają problemy z dziąsłami powinny wybrać pastę, która w swoim składzie zawiera substancje wspomagające leczenie stanów zapalnych np. Elgydium), triklosan (Colgate Total).
Amelogeniny zrewolucjonizują produkty do higieny jamy ustnej? Ich rola dotąd nie była w pełni poznana, choć wiadomo było, że rozwijające się szkliwo zębów człowieka w proc. Każdego dnia dbamy o higienę jamy ustnej. Jednak wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że stosowana przez nas pasta do zębów może zawierać niebezpieczne składniki.
Z raportu federalnej komisji ds. FDA nie usunęli tych substancji z past do zębów. Towarzyszy nam właściwie przez całe życie. Niewielu z nas jednak zastanawia się co kryje ona w środku.
Pasta do zębów, bo o niej mowa, zawiera bardzo wiele różnych składników, dzięki czemu jej działanie przynosi efekty w postaci zdrowych zębów. Ale w pascie chodzi o jego działanie zewnetrzne ( działa m.in na bakterie wywołujące próchnice, powstaje z niego fluorek wapnia na powierzchni zębów, jest wbudowany w szkliwo zębów w postaci fluoroapatytow dzięki czemu jest bardziej odporne na kwasy bakteryjne, itd). W przeciwieństwie do cukru można go nawet zostawić na noc na zębach.
Przy właściwym stosowaniu stopuje proces fermentacji prowadzący do próchnicy zębów. Stosowanie go w dłuższym okresie czasu tłumi najbardziej szkodliwe szczepy bakterii jamy ustnej doprowadzając do trwałych zmian w ich charakterze. W ten prosty sposób nie tylko usuwa się bardzo szkodliwy odpa ale jednocześnie zarabia olbrzymie kwoty. Były jeszcze bardziej idiotyczne pomysły, jak np.
Oczywiście, mieście uniwersyteckim. W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 0mld. Tymczasem fluor w małych dawkach, podawany miejscowo nie jest trucizną. Jednak osoby, które w sposób niekontrolowany posługują się pastą do zębów, a więc dzieci lub osoby niepełnosprawne, które nie potrafią dokładnie wypłukać jamy ustnej, powinny używać pasty bez fluoru.
Czyli w zakazie podjadania chodzi nie tylko o to, że dodatkowe kalorie odłożą nam się w postaci tzw. Pani Helen ma racje,o tym sie nie muwi. W pastach do zębów fluor występuje wróżnych stężeniach.
W Belgi i Holandi zakazano stosowac fluor do wody pitnej i do past do zebow ! Niemcy go dawali do wody w obozach koncentracyjnych zeby ludzie byli jak zoombi,bo fluor uszkadza tez mozg! Fluor jest odpadkiem przy produkcji aluminium i jest bardzo. W sklepie lub aptece można jednak znaleźć pasty bez dodatku fluoru. Poza tym w tej chwili nie umiem sobie na szybko przypomniec, który stront radioaktwyny jest naturlany (czyli występuje wszędzie) a który sztuczny (opad po Czarnobylu i Fukushimie).
Te rodzaje strontu to inna bajka. Poznaj nasze porady i ciekawostki na temat leków, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz zdrowego stylu życia. W efekcie ryzyko niebezpiecznego podniesienia się poziomu fluoru w organizmie przez spożycie wody i używanie pasty do zębów z fluorkiem sodu jest w Polsce znikome. Dziewięciu na dziesięciu stomatologów poleca pasty z florem, tymczasem moja endokrynolog kategorycznie mi zabroniła. Córeczce mojej koleżanki, drobniutkiej ośmiolatce, wyszły złe badania krwi, w tym bardzo wysoki cholesterol.
Lekarka kazała natychmiast odstawić pastę do zębów z fluorem. Szkodliwość pasty do zębów na nasz organizm jest bardzo duży. Jej skład zawiera wyłącznie chemiczne składniki, które mogą powodować liczne skutki uboczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.