poniedziałek, 26 lutego 2018

Szkodliwy fluor

Czy fluor jest szkodliwy? Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że związki fluoru, które wchłaniamy m. Wszystko w nadmiarze szkodzi, ale na ten pierwiastek powinniśmy uważać szczególnie. Zapotrzebowanie dobowe na fluor wynosi około 01-mg dla noworodków, 1-mg dla dzieci i 3-mg dla dorosłych.


W wysokich stężeniach jest silną trucizną! Coś z nim trzeba było zrobić.

ALCOA oraz inne zakłady produ­kujące fluor sfinansowały badania, z których wynikało, że małe ilości fluoru nie są szkodli­we dla zdrowia. W raporcie całkowicie pomi­nięto szkodliwe skutki oddziaływania tej substancji na organizm i mózg ludzki. Natomiast podkreślono zbawienny wpływ na zęby. Stosowanie fluoru w niewielkich dawkach zapobiega próchnicy zębów, ale jego nadmiar może być przyczyną poważnych konsekwencji zdrowotnych.


Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz na temat fluoru. No właśnie, zwolennicy fluoryzacji twierdzą, że nie powoduje on żadnych negatywnych skutków zdrowotnych. Prawda jednak jest inna a wyniki badań wykazują jego szkodliwość. Radzę poczytać dziennie dawki zapotrzebowania na różne minerały, również fluor, bo rozumując w ten sposób trzeba by również m.

A, ponieważ jej nadmiar jest bardzo szkodliwy. Belgia, jako pierwszy kraj na świecie,. Fluor jest bardzo szkodliwy. W takich ilościach fluor może być bardziej szkodliwy niż powodujący groźną ołowicę ołów. Małe dzieci mają w zwyczaju zjadać wszystko, włącznie z pastą do zębów, dlatego dorośli powinni towarzyszyć im podczas szczotkowania zębów.


Pastę do zębów należy dostosować do wieku dziecka. Nie tworzy związków tylko z tlenem i lżejszymi helowcami. Reakcje z pozostałymi pierwiastkami przebiegają bardzo gwałtownie nawet w niskich tem peraturach.


Występuje naturalnie w pożywieniu i wodzie oraz jest jednym z podstawowych składników środków do higieny jamy ustnej. Ze względu na pozytywne oddziaływanie na zęby, jest składnikiem past do zębów, różnych płynów do płukania ust, a także w niektórych krajach dodawany jest do wody pitnej i soli. Granica między pożyteczną a szkodliwą ilością fluoru w organizmie jest bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć.


To, co w małej dawce jest bardzo korzystne, w. Przypomnę, że fluor ogranicza inteligencje, otumania społeczeństwo, które nie jest w stanie analizować faktów i wyciągać prostych. Jeśli fluor jest stosowany zgodnie z zaleceniami nie jest szkodliwy. Zaznaczają przy tym, że pasty do zębów nie wolno połykać, a po każdym szczotkowaniu należy dokładnie wypłukać jamę ustną.


Jak dotąd oprócz Śląskiej Akademii Medycznej naukowcy i stomatolodzy nie zajęli się tą sprawą, a pasty z fluorem są systematycznie stosowane i reklamowane. Przedawkowanie fluoru jest również bardzo szkodliwe, gdyż ma on właściwości neutralizujące względem niektórych enzymów. Dodatkowo przeszkadza też we wchłanianiu wapnia, czego konsekwencją może być kruchość kości, może zakłócać również proces ich budowy i być przyczyną deformacji.

W ostatnim czasie pytanie wzbudza wiele kontrowersji. Ponadto związek ten przyczynia się do zwiększenia odporności zębów na aktywność kwaśnego środowiska funkcjonującego w jamie ustnej, a także ma wpływ na metabolizm bakterii. Często wspomina się, że bywa szkodliwy, a nawet prowadzi do zachorowania na raka. Ja również nie byłam świadoma jak szkodliwy jest fluor.


Choć jako dziecko zdarzało mi się razem z bratem zjadać pastę do zębów, bo była taka owocowa i pachnąca :) – ale może to nie była pasta z florem? W każdym bądź razie, post jak najbardziej na TAK, oby takich więcej! Już dawno stomatolodzy zwrócili uwagę na znaczenie fluorków w zwalczaniu próchnicy zębów, a ortopedzi wykazali dobre skutki leczenia fluorkami osteoporozy. Każdy z nas musi mieć świadomość, że fluor jest szkodliwy. Co więcej, badania wykonane przez Amerykański Narodowy Instytut Stomatologiczny udowodniły, że fluoryzacja wody, czy też stosowanie past z fluorem nie ma żadnego znaczenia w kwestii zapobiegania próchnicy zębów.


Ile w tym prawdy i czy fluor zawarty w paście do zębów rzeczywiście jest szkodliwy? W dzisiejszym wpisie odpowiemy na te pytania. Więcej korzyści niż ryzyka.


Nie ma powodów, by bać się past do zębów z fluorem, ponieważ działa on tylko miejscowo, w jamie ustnej, co jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Głównie jest wykorzystywany do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego – którego elementem jest oczywiście nasze uzębienie. Należy jednak do mikroelementów.


Udowodniono, że zęby zaraz po wyrznięciu są jeszcze niedostatecznie zmineralizowane i wysycone fluorem,a w związku z tym bardziej podatne na atak szkodliwych czynników. W dawce pasty którą nakładamy na szczoteczkę jest ok. Ilość szkodliwa dla dorosłego człowieka to ok. Korzyści płynące ze stosowania past z fluorem są znacznie ważniejsze niż ewentualne ryzyko powikłań – zapewniają nasi specjaliści.


Twierdzą, że fluor służy zęboczyni szkliwo odporniejszym na kwaśne środowisko jamy ustnej, sprawia też, że mikroorganizmy mnożące się w kamieniu nazębnym wydzielają mniej kwasów, a więc jama ustna jest przyjaźniejsza dla szkliwa. Mówią też, że fluor ułatwia remineralizację zębów zmniejszając zagrożenie próchnicą. Największym źródłem fluoru jest woda pitna, znajdziemy go także w niektórych produktach spożywczych, m. Pasta do zębów bez fluoru, opinie, ceny! Winna jest temu fala popularności past z fluorem, które miały zapobiegać próchnicy zębów i oszczędzić wizyt u dentysty. Toksyczność fluoru zależy od dawki oraz czasu ekspozycji na ten pierwiastek.


Ostre lub przewlekłe narażenie na fluor może wystąpić z powodu obecności fluoru w diecie lub w efekcie zanieczyszczenia środowiska związkami fluoru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty