Jak myć zęby psa możesz zobaczyć na poniższym wideo. Nauka szczotkowania zębów psa i kota. Pasty do zębów dla psa mają przyjemne dla zwierzaka smaki i zapachy.
U psa nie wolno używać past przeznaczonych dla ludzi! Mleczne zęby u psów powinny być w pełni wykształcone pomiędzy 6. Szczenię posiada zębów mlecznych, po w szczęce i żuchwie.
O tym, jak dbać o zęby młodego psa, dowiesz się z naszego innego artykułu. Zęby u psów, podobnie jak u ludzi, wykształcają się stopniowo. Szczenię rodzi się bez ząbków, które stopniowo wyrastają - najpierw mleczaki, potem stałe. Często zęby dają nam informację o zdrowie i wieku psa. Zęby myjemy psu przynajmniej razy w tygodniu, lub nawet częściej, jeśli mimo to pojawia się kamień.
W żadnym wypadku nie wolno używać pasty do zębów przeznaczonej dla ludzi, z tej prostej przyczyny, że pies nie potrafi jej wypluć tak jak człowiek, a połknięcie może spowodować poważne dolegliwości żołądkowe. Wzór zębowy psa dorosłego. Poszczególne siekacze mają własne nazwy.
Wyliczając od kłów są to okrajki, średniaki, cęgi.
Dbanie o zęby psa nie musi być czasochłonne i problematyczne. Na rynku dostępnych jest sporo rożnych jadalnych gryzaków, które nie dość, ż e pomagają w dbaniu o higienę zębów i jamy ustnej, to jeszcze dają psom sporo frajdy. Mo ż na też podawać czworonogom twarde warzywa np. Takie kompleksowe działanie: stosowanie.
Sytuacja z zębami psa wynika w jakiejś mierze ze zmian w okresie wzrostu. Szczeniak rodzi się bez zębów, które wyrzynają się między trzecim a piątym tygodniem życia. Najpierw wyrastają mleczne kły (szt.), następnie siekacze (szt), a na końcu prz. Higiena zębów jest ważna także u psów. Wystarczy jeden gryzak, by wspierać higienę zębów.
Tutaj znajdziecie Państwo odpowiednie żuwaki i gryzaki, które pomogą w odpowiedniej pielęgnacji zębów. W ten sposób żucie nie służy jedynie czyszczeniu zębów, lecz także wzmacnianiu dziąseł. Przysmaki mogą oprócz tego być używane do zabawy lub jako kąski nagradzające.
W jakim wieku pies zmienia zęby z mlecznych na stałe? Specjalna pastą do zębów psa oraz specjalną szczoteczką to zębów psa, a te rzeczy można kupić w sklepie zoologicznym lub przez internet. Ja osobiście czyszczę zęby mojego psa szczoteczką z firmy TRIXIE zakładaną na palec, a pastą po prostu dla psów o smaku wołowiny, bo od miętowej ucieka i nie chce myć zębów.
Niestety nie zawsze się to udaje. Co więc zrobić, gdy zauważymy żółty lub brązowy nalot na zębach psa? Jak usunąć kamień z zębów psa?
Usuwanie kamienia nazębnego u psów. Istnieją dwie opcje – możemy to zrobić samodzielnie bądź oddać zęby psa w ręce profesjonalisty. Na tym etapie możemy zacząć dotykać psiego pyska. Ja dodaję przy tym komendę „zęby”, żeby pies z czasem zrozumiał co zamierzam zrobić. Mówię więc „zęby”, dotykam pyska, chwalę psa i nagradzam ulubionym smakołykiem.
Jeśli pies nie pozwala dotknąć psyka, musimy wrócić do wcześniejszego etapu. Przynajmniej raz w tygodniu sprawdzaj zęby i dziąsła swojego psa. Jeśli masz małego psa możesz posadzić go na stole na ręczniku, aby dokonać dokładnych oględzin.
Delikatnie gładź palcami dziąsła psa. Sprawdź czy nie są spuchnięte, podrażnione i czy nie kamienia nazębnego. Dziąsła powinny być mocne i mieć zdrowy kolor. Zabawka dla psa czyszcząca zęby. Dzięki specjalnie ukształtowanym wypustkom czyści zęby psa, masuje dziąsła poprawiając ich ukrwienie, zapobiega chorobom dziąseł i zębów.
Jak dbać o zęby psa – zabiegi pielęgnacyjne. Niektórzy stosują również ręczne szczotkowanie zębów psa – przy pomocy szczoteczki oraz specjalnej pasty do zębów. My tego nigdy nie stosowaliśmy, ponieważ wydawało nam się skomplikowane.
Wymaga to sporo nauki, ponieważ pies musi spokojnie pozwolić sobie na tego typu zabiegi. Poza tym możemy kontrolować wagę psa i zapobiec przyrostowi wagi- spora część psów ma, bowiem problemy z nadwagą. Zarówno nadwaga jak i choroby zębów są w stanie skrócić życie psa - wedle najnowszych badań, stan uzębienia, wpływa na długość życia psa. Jednak znaczna ruchomość zębów sprawia, że szanse na ich pozostawienie są raczej nikłe. Przede wszystkim trzeba poddać psa zabiegowi oczyszczenia jamy ustnej.
W tym czasie zostanie usunięty kamień nazębny oraz wszystkie zęby, które nie są należycie mocno osadzone w zębodołach. Zaniedbane zęby i dziąsła to również prosta droga do paradontozy, a ta choroba nieleczona prowadzi do wypadania zębów. Brak higieny jamy ustnej powoduje także bardzo nieprzyjemny zapach z pyska psa , co jest męczące nade wszystko dla właściciela. To pomoga opóźnić powstawanie kamienia a po jego usuwaniu to już absolutna konieczność.
Spokojnie da się do tego psa przyzwyczaić.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.