wtorek, 21 lutego 2017

Zawartość fluoru w paście do zębów

Jest w glebie, unosi się w powietrzu. Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich. Twórcy pijaru o pozytywnym działaniu fluoru, poprzez użytecznych idiotów oraz agentów wpływu, a wiadomo, że wojsko, działając na zasadzie bezpieczeństwa kraju, dużo może, wmówili, że fluor można stosować w pastach do zębów, a nawet w postaci specjalnych tabletek, roztworów. Nenedent) lub po prostu mieć zęby szczotkowane bez użycia pasty.


Wraz z udoskonalaniem tej umiejętności można wprowadzać pasty z coraz większą dawką fluoru. W Polsce woda nie jest fluorowana.

Czy fluor z pasty szkodzi zdrowiu? Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że związki fluoru, które wchłaniamy m. Ile w tym prawdy i czy rzeczywiście zło czai się w paście do zębów? Dlatego wiele krajów europejskich zaleca, by dawka fluoru w paście do zębów przeznaczonej dla dzieci była niższa niż w tej dla dorosłych lub by zmniejszać dzieciom dawki pasty.


Standardowe pasty mogą zawierać za dużo fluoru dlatego należy używać past przeznaczonych dla dzieci. Zawierają one mniej niż 6ppm fluoru. Przyswajanie może być różne pomiędzy róż-nymi pastami o nominalnie jednakowej zawartości fluoru.


Biodostępność fluoru może zależeć zarówno od składu pasty do zębów jak również od interakcji z ludzką śliną.

Jednak podobnie, jak w przypadku każdej innej substancji, jej nadmiar może w pewnych sytuacjach okazać się szkodliwy. Szczególnie rodzice powinni zachować ostrożność, wybierając pastę do zębów dla swoich pociech. Wybielająca pasta do zębów doskonale podtrzymuje efekt bielszych zębów. Duża zawartość fluoru w paście zapobiega powstawaniu próchnicy.


Pasta w mniejszym opakowaniu jest doskonała w każdej podróży. Produkt przeznaczony jest dla osób powyżej roku życia. Pasta o smaku miętowym pozostawia świeży oddech na długi czas. Nie stwierdzono różnic sezonowych. Minimalna zawartość fluoru w paście do zębów nie jest ustalona, za to jego maksymalny i dopuszczalny poziom różni się w zależności od wieku i kraju.


Dzieci do lat powinny używać past do zębów o zmniejszonej zawartości fluoru – 5ppm, pod kontrolą rodziców, wypluwać i nie połykać oraz w ilości nie większej niż ziarno grochu. Gdzie można sprawdzić jaka jest dopuszczalna zawartość fluoru w paście do zębów dla dzieci? Roman › Pokaż wiadomość z nagłówkami. Chodzi mi o polskie i europejskie normy.


Ponieważ chemikalia obecne w paście do zębów, to toksyny których w normalnej sytuacji nigdy byś nie użył. Te syntetyczne substancje chemiczne prędzej nadają się do czyszczenia podłogi w ogromnej fabryce. A już na pewno nie brał byś ich do ust gdzie znajduje się bardzo delikatny i chłonny nabłonek. U dzieci są to proporcjonalnie mniejsze ilości, np.


W sklepie lub aptece można jednak znaleźć pasty bez dodatku fluoru.

Zdarza się, że najmłodsi połykają pastę, zaś fluor w nadmiernych ilościach jest szkodliwy dla zdrowia. Głównymi źródłami fluoru są fluorowana woda i produkty dentystyczne zawierające fluor. W niektórych krajach stosuje się fluoryzacje soli i mleka. Tymczasem realne zagrożenie, jakie niesie ze sobą stosowanie past z fluorem to fluoroza, czyli choroba wynikająca z przedawkowania fluoru zawartego w paście. Jednak zbyt wysokie spożycie tego składnika jest możliwe tylko w warunkach wysoko uprzemysłowionych, gdzie dookoła jest mnóstwo fabryk metalurgicznych, kiedy fluor jest rozpuszczony w powietrzu, którym oddychamy oraz w wodzie.


Początek kłamliwej reklamy możemy odnotować już w czasach rajskich, kiedy to Ewa po wysłuchaniu reklamowego tekstu na temat wartości pewnego owocu zmarnowała swoja i naszą przyszłość. Jest to wartość podawana dla dorosłych. Dzieci powinny stosować odpowiednio mniejszą ilość pasty.


Niektórzy spekulują, że najmłodsi użytkownicy nie powinni w ogóle używać pasty z fluorem, jednak takie głosy są bezzasadne. Związki fluoru w pastach do mycia zębów. F czyli stężenie związków fluoru w przeliczeniu na fluor wynosi do. Powyżej tego poziomu pasta jest dostępna wyłącznie na receptę.


Niedobór fluoru odczują też kości - bez odpowiedniej ilości tego pierwiastka staną się mniej wytrzymałe. Czasem chodzi o zawartość w nim fluoru, niekiedy natomiast o działanie innych składników pasty. Trzeba więc pamiętać, że i tutaj nadmiar szkodzi, a dwu- lub trzykrotne, bardzo dokładne umycie zębów w ciągu jednego dnia powinno być wystarczające.


Detergent w paście pozwala na jej usunięcie z powierzchni zębów i sprawia, że powstaje piana, co jest istotne w oczyszczaniu miejsc trudnodostępnych w jamie ustnej. Może on występować w pastach jako fluorek sodu, monofluorofosforan sodu, aminofluorek, fluorek cynawy czy fluorek glinu. Fluor w paście do zębów. Nie każdy z nich jest tak samo skuteczny.


Stężenie fluoru w paście do zębów podaje się zazwyczaj w jednostkach ppm (częściach milionowych). Profilaktyka - Zdrowie w Dziennik. Wybaczcie tą przerwę, ale w ostatnim tygodniu miałam dużo pracy związanej z małym przedsięwzięciem, o którym na pewno niedługo się dowiecie. Dzisiaj kontynuuję temat zaczęty ostatnim razem. Pisałam o paście do zębów Sante, ale zawartość fluoru w niej skłoniła mnie do dalszego rozwikłania zagadki tego składnika.


Według niektórych statystyk, nadwrażliwość zębów dotyczy nawet populacji. Objawia się ona nagłym, przeszywającym bólem podczas spożywania zimnych, gorących, słodkich lub kwaśnych pokarmów. Nadwrażliwość może pojawić się u każdego, bez.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty