czwartek, 26 stycznia 2017

Grzyby w organizmie człowieka

Co prawda, w organizmie człowieka te grzyby występują naturalnie, ale gdy następuje namnożenie ich kolonii dochodzi do infekcji skóry, błon śluzowych czy paznokci. Mimo, że choroba nie stanowi bezpośredniego zagrożenia życia, jej objawy są wyjątkowo dokuczliwe. Tego typu stan określa się nazwami: grzybica ogólnoustrojowa, grzybica wewnątrzustrojowa, kandydoza, drożdżyca. W naszych ciałach żyje około gatunków grzybów.


Są to mikroskopijne pleśnie, które obrastają nas w postaci miniaturowych włókien.

Prezentujemy wam przedstawicieli tego królestwa i zdradzamy, którzy z nich nam szkodzą, a którzy mogą okazać się potrzebni. Siedem znaków, że twój organizm. Nawet po wyleczeniu grzybicy komórki przetrwalnikowe mogą pozostać w organizmie przez kilka lat. W efekcie potrafią się ponownie zamienić w drożdżaka, a później w grzyba. Następnie przedostają się do krwi, skąd trafiają do narządów łatwych do zasiedlenia, wywołując np.


W doświadczeniach obserwowano występowanie nowotworów wątroby już po podaniu niewielkiej dawki mg aflatoksyny dziennie. W organizmie człowieka aflatoksyna wiąże DNA i hamuje polimerazę RNA, wskutek czego zostaje przerwana synteza RNA i m-RNA, a więc cały proces syntezy białek.

Spełnia on ważną rolę trawienną, pomagając w procesie rozkładu cukru w organizmie. W tym momencie żarty się kończą. Cały organizm możne być zaatakowany przez pozbawionego kontroli grzyba. Zaatakowany organizm broni się przed tak silnym zatruciem.


To rodzaj grzyba, który występuje naturalnie w organizmie każdego z nas: mężczyzny, kobiety i dziecka. U zdrowego człowieka zasiedla on przewód pokarmowy, błony śluzowe i skórę, ale nie czyni żadnych szkód. Podobnie jak inne mikroby współtworzące fizjologiczną florę, zwykle nie stwarza dla naszego zdrowia większego zagrożenia. Karol Linneusz, systematyk podzielił organizmy żywe na dwa królestwa: zwierząt i roślin.


Candida albicans jest nieszkodliwych drożdżakiem. Kryterium podziału były ruchliwość i wrażliwość na bodźce. Jednakże świadomość tej sytuacji ma doprowadzić do stanu mądrego gospodarowania cukrami w organizmie. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że to grzyb, a nie organizm, walczy o przetrwanie, że to prawdopodobnie ostatnie jego tchnienie.


Przebywając w pomieszczeniu, w którym rozwija się pleśń, narażamy się na alergię wziewną i skórną. U dzieci dodatkowo pojawiają się zapalenia stawów, podrażnienie skóry czy oczu. Glisty, tasiemce, owsiki z pewnością są nieproszonymi gośćmi w naszym organizmie.


Ludzie są żywicielami tego typu pasożytów.

Bez nich nie miałyby szansy przetrwania. Obecność tego typu „nieproszonych gości” wiąże się z wieloma następstwami. Przede wszystkim pasożyty wykorzystują substancje odżywcze znajdujące się w naszym organizmie. Bakterie chorobotwórcze głównie występują poza organizmem człowieka.


Niektóre bakterie żyją w ludzkim organizmie i jest ich około kilogramów! Na szczęście w większości są nieszkodliwe – to bakterie probiotyczne. Jednak czasem bakterie z naszego ciała wpływają na różne choroby i odpowiadają np.


Mikroorganizmy, które zostały zniszczone antybiotykami wcześniej rywalizowały z grzybami w organizmie człowieka o pokarm i miejsce, a wraz z zakończeniem tej rywalizacji grzyby zaczynają bez przeszkód mnożyć się tworząc grzybnię. Większość antybiotyków sama stymuluje wzrost grzybów, gdyż same zrobione są z grzybów i pleśni. Zakwaszenie wpływa niekorzystnie na pracę jelit i sprzyja dalszemu rozwojowi inwazji tych mikroorganizmów. Infekcje grzybicze są jedną z najczęstszych dolegliwości. Kiedy dochodzi do wyjałowienia flory bakteryjnej grzyby z rodziny candida atakują ścianki jelita doprowadzając do grzybicy całego jelita grubego.


Wywołują dolegliwości jelitowe lub (w przypadku infekcji ogólnoustrojowej) różne objawy w całym organizmie. Zanim zastosujecie antybiotyki powinniscie poddać się badaniu na obecność pasożytów w organizmie czyli poprostu robaków. Antybiotyki to uśpione grzyby które mogą dać w kość w pózniejszym czasie.


Jeśli stwierdzi się robaki to najpierw trzeba się ich pozbyć a angina sama ustąpi. Do mikotoksyn wywołujących działanie mutagenne, karcinogenne i teratogenne w organizmie człowieka należą: aflatoksyny, ochratoksyny, trichotecyny i fumonisyny. Jedną z najsilniejszych znanych trucizn jest aflatoksyna. W niniejszym artykule pod pojęciem pasożyty u człowieka rozumiane są różne gatunki robaków, które pasożytują w organizmie człowieka. Według najnowszych badań epidemiologicznych, wyniki których zaskoczyły nawet specjalistów, można przypuszczać, że robaki w organizmie występują u dorosłej ludności.


Są reducentami – ostatnim ogniwem w łańcuchu pokarmowym – a zatem są istotnym składnikiem obiegu materii w przyrodzie. Grzyby w obiegu materii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty