wtorek, 25 grudnia 2018

Złe zachowanie 8 latka

Niegrzeczne zachowanie 8-latka Witam mój syn ma lat jest bardzo ruchliwym dzieckiem uczy się w szkole bardzo dobrze ale mam kłopot z zachowaniem. W domu róznie to bywa raz jest spokojny a raz nie grzeczny robi wszystko na złośc jak ja mu tłumacze ze tak nie wolno niby mnie rozumie ale jak by był w innym świecie mówie do niego setki. Złe zachowanie dziecka nie wynika z jego złego charakteru.


Dzieci są czasem niegrzeczne, bo w ten sposób wyrażają swoje zdanie, buntują się, chcą postawić na swoim albo zwrócić na siebie uwagę. Sprawdź, co sprawi, że dziecko stanie się grzeczniejsze (bo musisz pamiętać, że idealnie grzecznych dzieci nie ma).

Wie, że czeka na niego nagroda za dobre zachowanie, zabieram mu czasem ulubione przedmioty, ale mogę liczyć na parę dni poprawy w domu, ogólnie nic go nie wzrusza. Na świetlicy też mają taką tablicę i nazbierał same dobre plusy i dostał nagrodę, ale już go. Dyskusja na temat: Jak poradzic sobie z arogancką latką?


Rodzice Radzą - Kobieta - gorące dyskusje. Podczas dorastania na drodze eksperymentów uczy się, co jest dobre, a co złe. Gdy zrobi coś niewłaściwego, konieczna jest natychmiastowa interwencja rodzica. Jednak jak ukarać dziecko, by pozwolić mu zrozumieć swój błąd i jednocześnie nie wyrządzić krzywdy?


Poniżej przedstawię rozsądny system kar za złe zachowanie.

Zespół Aspergera jest trudny do zdiagnozowania. Gdy dziecko nagle staje się agresywne, niegrzeczne, nie potrafi się bawić, przeszkadza w lekcjach to powiniem być dla rodziców sygnał, że należy zgłosić się do specjalisty. Moja odpowiedź na tekst „Kara ma uczyć, a nie krzywdzić. Poznaj skutecznych i konstruktywnych sposobów karania dzieci”. Wypowiedzi ujęte w cytatach, pochodzą właśnie z niego.


O karach słów kilka W internecie całkiem niedawno pojawił się artykuł na temat kar i tego, że przestarzałe metody karania są. Gdy zachowanie dziecka zaczyna wymykać się spod kontroli, a jego nastój ewidentnie spada - porozmawiajcie. W tym wieku bardziej niż kiedykolwiek, nastrój uzależniony jest od denerwującego dziecko otoczenia.


Dowiedz się, co wyprowadziło je z równowagi, dlaczego zachowuje się w ten sposób i co czuje. Może się okazać, że to nie tak, że dziecko jest „trudne” – ono po prostu nie wie, jakie zachowania są dobre, a jakie nie. Od ciebie otrzymuje tak rozbieżne komunikaty, że się w nich gubi. Jeśli określasz jakieś zasady – trzymaj się ich, niech dziecko ma czas je sobie zakodować, jako dobre lub złe.


Mój syn ma problemy emocjonalne, z rozwiązaniem, których nie potrafię mu pomóc. Oczywiście zabieramy żeton za złe zachowanie, przy dokładnym, spokojnym wyjaśnieniu dlaczego zachował się źle i co najważniejsze powiedzeniu jak powinien ewentualnie zachować się w danych okolicznościach. To bardzo ważny element, ponieważ przedstawiacie dziecku w ten sposób Wasze oczekiwania wobec niego.


Zaburzenia emocjonalne pojawiają się bardzo często u dzieci w wieku przedszkolnym, powodując problemy wychowawcze. Procesy emocjonalne dziecka zależą od działania układu nerwowego, hormonalnego i ogólnego stanu zdrowia, a także od kontaktów z najbliższymi osobami, wczesnych doświadczeń społecznych i atmosfery w domu rodzinnym.

Wydawało mi się, że to bunt latka. To niebywałe jak matka potrafi sobie wytłumaczyć zachowanie swojego dziecka by było na normalne. Usprawiedliwiaj każde jego złe zachowanie tym, że jest małym dzieckiem. Kiedy ma półtora roku, dwa czy trzy lata pozwól mu pluć przy jedzeniu albo wchodzić na stół – w żadnym razie nie krytykuj takiego zachowania. Jeśli dziecko przepędza wujka z krzesełka i robi awanturę, że to jego krzesełko, przyznaj dziecku rację.


Re: ZŁE ZACHOWANIE DZIECKA! Wydaje mi się, że sprawdza na ile jej pozwolisz, czy zareagujesz, może jednak odpuścisz i pozwolisz na ten “nóż”. Poprostu to taki okres w rozwoju malucha.


Na pewno czytałaś tu wątki o tym jak dzieci potrafią w sklepie wyć, rzucać się na podłogę, bo cos tam upatrzyły sobie i muszą to mieć. Możemy odgrywać scenki, w których jeden miś płacze, bo inny nazwał go bardzo brzydko albo wystawił do niego język. Dziecko widzi, że złe zachowanie, jakim się posłużyło w stosunku do innej osoby sprawiło jej przykrość i pewnie tak samo byłoby, gdyby to jemu ktoś wystawił język. Warto wstrzymać się również z karami za złe zachowanie.


Nie od dziś wiadomo, że najlepszą motywacją do modyfikacji zachowań są nagrody, a nie kary. Nastolatek może odebrać szlaban lub zakaz korzystania z komputera jako czystą złośliwość - z pewnością nie znajdzie tu żadnej nauki na przyszłość. Witam, piszę z prośbą o radę bo nie daję już rady z synem - lat. Syn, zdolny i inteligentny, bez problemów z nauką przynosi ze szkoły uwagi z zachowania.


Niestety w moim odczuciu uwagi te są uzasadnione.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty