środa, 6 września 2017

Sluz w gardle chrzakanie

Mam problem-nie wiem czy zależy od gardła czy żołądka. Po prostu nęka mnie chrząkanie-tak jakby mi coś siedziało na gardle czy w gardle. Rano budzi mnie to ponieważ czuję że chcę to coś przełknąć-a nie mogę-to coś gdy spojrzę w lustro widzę ja na ściance gardła przyklejona jest gęsta-zielonkawa zawiesina-to coś takiego jak ma się katar i dmuchnie się w chusteczkę. Każda choroba, powodująca zatkanie nosa, może wskutek upośledzenia właściwego dopływu powietrza i drenażu stać się przy­czyną nieżytowego zapalenia jamy nosowo-gardłowej, z gromadzeniem się śluzu w gardle i następowym odchrząkiwaniem i odpluwaniem. Mnie pomógł lek w postaci mleczka o nazwie Gaviscon.


Też byłam wykończona nieustannym drapaniem w gardle, było to zapalenie śluzuwki spowodowane nadkwasotą. Gdy mnie męczyło łykałam łyżeczkę - łagodziło, a z czasem przeszło całkowicie. Ten sam lek w tabletkach mi nie pomagał, tylko mleczko.


Jest niedrogie i bez recepty. Do ich przygotowania wystarczy letnia przegotowana woda i sok z cytryny. Nie sprawi ona, że śluz w gardle się upłynni, ale tak jak w przypadku gliceryny, pokryje śluzówkę delikatnym filmem. Co Może Pomóc W Przypadku Śluzu W Gardle I Przełyku?


Po tylnej ścianie nosa spływa mi śluz, który bez przerwy przełykam i chrząkam. Mam również uczucie pełności żołądka jakby i cofania się do przełyku. Czasem czuje jakby się pieniło.


Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Przewlekłe chrząkanie i wydzielina w gardle – odpowiada Dr n. Dostałem mocny antybiotyk. Od tego czasu zauważyłem powiększone węzły chłonne w pachwinie oraz pod żuchwą. W różnych chorób układu oddechowego, a nawet na pełnej zdrowia osoby mogą przeszkadzać śluz w gardle. Istnieje wiele powodów, które prowokują jego wygląd.


Czasami uczucie śluzu w gardle stale towarzyszy człowiekowi, niezależnie od obecności zapalenia nosogardzieli i zrozumiały pragnienie, aby pozbyć się tego uczucia. Chrząkanie a wydzielina z gardła ~A. Może mieć na to wpływ zarówno stres jak i to że jestem po przeziębieniu.


W trzech tomach zebrano najważniejsze artykuły Jeana-Marca Dupuis, publikowane w newsletterze Poczta Zdrowia. Aby zyskać więcej informacji, kliknij tutaj. Dolegliwość ta zwykle mija po kilku dniach, jednak bywa, że odczucie „guli w gardle” się przedłuża, zmuszając Cię do podejmowania szeregu wysiłków, aby się jej pozbyć.


Witam, mam lat i nie pamiętam odkąd męczę się wydzieliną w gardle. Nieustannie czuję, potrzebę pozbycia się wydzieliny z gardła. Z tej przyczyny co jakiś czas odchrząkam, odkaszlnę ten śluz. Mam wieczny kaszel, mało nasilony ale w dłuższej perspektywie bardzo męczący.


Mam stwierdzony refluks, biorę na niego leki, ale gastrolog powiedział że to nie jest przyczyna moich problemów z mową. Od pewnego czasu mam w gardle ścianie gardła najczęściej rano biały śluz. W ciągu dnia pojawia się rzadziej.


Ciężko się odkrztusza,w zasadzie to przełykam. Wydaje się,że ta maź jest lepka i klejąca się. Porównałbym ją do flegmy podczas grypy. Nie ograniczaj się do olejków, weź trochę gałązek iglastych z zamkniętymi szyszkami z jakiejś poręby.


Jak już będzie solidna wiosna, to możesz po prostu zjadać młode, zielone szyszki. Zanim stwardnieją, to smakują jak winne jabłka w czasie, kiedy jabłek jeszcze nie ma (są tylko produkty jabłkopodobne w sklepach). Strona główna Tagi śluz w gardle. Flegma w gardle, jak pozbyć się zalegającej wydzieliny?


Dołącz do naszej grupy wsparcia moderowanej przez specjalistów, lekarzy i farmaceutów. Wydzielina w gardle pojawia się wtedy, gdy spływa po tylnej ścianie gardła. Przyczyną jest najczęściej katar i choroby zatok. Zaleganie flegmy w gardle bywa określana przez pacjentów także jako gula w gardle.


Pozbycie się nieprzyjemnego uczucia możliwe jest za sprawą prostego zabiegu płukania nos. Wypróbowałam ssanie oleju (poczytaj w necie, jest też na forum), różne leki bez recepty, inhalacje. W każdym razie lepiej coś z tym robić.


Winny temu wszystkiemu jest zalegający śluz gardłowy, zwany flegmą. W tym artykule wyjaśniamy, jakie są przyczyny zalegania i skąd się bierze flegma w gardle, jak sobie radzić z problemem stosując zarówno środki farmakologiczne, jak i naturalne metody oraz dbając o odpowiednią profilaktykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty