Mimikra – przystosowanie ochronne występujące u zwierząt (zwłaszcza owadów), polegające na upodabnianiu się zwierząt bezbronnych do zwierząt zdolnych do obrony (batesowska) lub upodobnianiu się do różnych gatunków zwierząt zdolnych do obrony (müllerowska) poprzez przybranie ich kształtu, barwy, zachowania lub innych właściwości. Mogą też przybierać kształty i barwy otoczenia tak, żeby być trudnym do wykrycia przez naturalnych wrogów. Słowo „ mimikra ” w słownikach zewnętrznych.
Pod spodem znajdują się odnośniki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono materiały związane z hasłem mimikra : Wyrazy przeciwstawne dla słowa mimikra. Odpowiedzi do krzyżówki hasła mimikra. Synonim do wyrazu mimikra.
Zjawisko to nosi nazwę mimikry. Jednym z jej rodzajów jest tzw. Taki rodzaj stosują gąsienice wielu motyli upodobniając się np. Hasło do krzyżówki „ mimikra ” w leksykonie szaradzisty.
W naszym leksykonie krzyżówkowym dla hasła „ mimikra ” znajdują się 2definicje do krzyżówek. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „ mimikra ” możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w zakładce Dodaj nowy. Pamiętaj, aby definicje były krótkie i trafne.
Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.
Rozwiązania do krzyżówki hasła mimikra. Odmiana przez przypadki rzeczownika mimikra. Mimo że zjawisko mimikry znane jest biologom od dawna, okazało się, ze przyroda potrafi nas jeszcze niejednym zaskoczyć. Wiele zwierząt by ukryć się przed wzrokiem drapieżników upodabnia się do otoczenia. Tak postępują chociażby niektóre ćmy do złudzenia przypominające fragment kory.
Taki kamuflaż to nie tylko domena ofiar ale i drapieżników, które starają się opóźnić. Mimikra molekularna to zjawisko homologii i podobieństwa strukturalnego, serologicznego i funkcjonalnego pomiędzy antygenami drobnoustrojów a tkankami organizmu wyższego. Określa się ją jako zdolność indukowania przez struktury chemiczne patogenów, przeciwciał reagujących zarówno z antygenami gospodarza jak i antygenami. Istnieje też mimikra zapachowa.
Pająk Mastophora hutchinsoni wabi samce różnych gatunków ciem, wydzielając substancje imitujące naturalne feromony płciowe tych gatunków. Definicja mimikra w Słowniku Online. Mimikra mullerowska – w tym rodzaju dwa gatunki zwierząt wzajemnie się do siebie upodabniają. Sprzyja to zdobyciu przewagi nad drapieżnikiem, ponieważ podczas ataku ginie osobnik raz z jednego gatunku a raz z drugiego, wówczas procent straconych osobników w obu gatunkach ulega zmniejszeniu. Mimetyzm występuje także u roślin, które upodabniają się do otoczenia – tu stanowi formę przystosowania się tych gatunków.
Upodabnianie się barwą to homochromia, a kształtem lub deseniem – homomorfia. Mimikra , zdolność upodabniania się bezbronnych gatunków zwierząt do innych gatunków, posiadających przystosowania obronne, przez co zwierzę zyskuje dodatkową ochronę przed wrogami naturalnymi. Druga klasyczna forma mimikry nazywa się mimikrą müllerowską, nazwaną od biologa niemieckiego, Fritza Müllera, który opisał to zjawisko.
W tym wypadku wiele niesmacznych, niebezpiecznych lub toksycznych gatunków zaczyna przypominać siebie wzajemnie, ponieważ ułatwia to uczenie się drapieżników.
Mimikra (naśladownictwo) – imitowanie zachowań innych ludzi. Mimikra pojawia się również podczas rozmów wywołujących silne emocje. Prowadziła ona badania wśród uczniów i nauczycieli, a uzyskane wyniki wskazywały, iż uczniowie cieszą się tym. Mimikra - upodabnianie się bezbronnych gatunków zwierząt do gatunków drapieżnych, jadowitych. Mimikra kulturowa – w memetyce, ewolucja pewnych socjotypów w ten sposób, aby upodabniać się do innych – podobnie jak w biologii, na zasadzie mimikry cechy.
Mimikra w przyrodzie to k opiowanie, jadowitych gatunków szaty przybieranie, przez gatunki niegroźne i niejadowite, przez co szansa ich rośnie na dłuższe przeżycie! Autor: eduwierszeipiosenkiblog. Mimikra , zwana inaczej mimezją lub mimetyzmem, to inaczej powierzchowne, zewnętrzne podobieństwo pomiędzy dwoma gatunkami zwierząt, które tak naprawdę nie są ze sobą bliżej spokrewnione. Mimikra to przystosowanie ochronne występujące u zwierząt (głównie u owadów). Polega ono na upodabnianiu się zwierząt bezbronnych do zwierząt zdolnych do obrony (batesowska) albo upodobnianiu się do siebie różnych gatunków zwierząt zdolnych do obrony (müllerowska) poprzez przybranie ich barwy, kształtu, zachowania bądź innych właściwości.
Dobrze, myślę, że to tyle, jeśli chodzi o kamuflaż, teraz przejdźmy do mimikry. Jest to zjawisko równie łatwe do wyjaśnienia co kamuflaż i mimetyzm. Mimikra bowiem to nic innego, jak upodobnienie się do siebie różnych gatunków zwierząt w celu obrony przed drapieżnikami. Wyróżnia się przy tym dwie formy mimikry.
Na stronie znajduje się szczegółowy opis odblokowania osiągnięcia Mimikra gry Prey. Mimikra - to trzecia część z serii kompilacji charytatywnych wydawanych przez wytwórnię Trofika Records, założoną na potrzeby wsparcia Bartka MesBrutah Dzienkiewicza, który zbiera środki na rehabilitację po ciężkim wypadku. W naszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego istnieje synonim mimikry.
Tagi dla synonimów słowa mimikra : synonimy do wyrazu mimikra , synonimy do słowa mimikra , synonim mimikry, inaczej mimikra , inaczej o mimikrze, inne określenia słowa mimikra , wyrazy bliskoznaczne do słowa mimikra. In evolutionary biology, mimicry is an evolved resemblance between an organism and another object, often an organism of another species. Mimicry may evolve between different species, or between individuals of the same species.
Often, mimicry functions to protect a species from predators, making it an antipredator adaptation.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.