środa, 21 października 2015

Zaciskanie oczu u dziecka

Intensywne zaciskanie powiek u dziecka witam, mój syn ma 3. Dlatego w takiej sytuacji poza stosowaniem leków zalecam aby starać się nie zwracać nadmiernej uwagi dziecka na stan oczu bo może to czasami wzmacniać problem tików. Zwykle po pewnym czasie ustępują samoistnie. Proszę upewnić się że nie ma przyczyn zewn.


Witam moj prawie letni synek mocno mruga oczami tak zaciska powieki byliśmy u okulisty i przepisane miał kropelki które przyniosły efekt na pare dni pozniej drugie kropelki gdzie przestał wogole mrugać a teraz znowu zaczyna a kuracja już sie kończy okulista powiedział ze synek ma grudki jakby piachem został rzucony.

Przy takich objawach u syna poszłam od razu prywatnie do okulisty i okazało się wirusowe zapalenie spojówek ( tak, tak bez czerwonych, łzawiących oczu itp objawów) Kropeli pomogły po tygodniu. Oprócz syna cierpiało jeszcze kilkoro znajomych dzieciaków, badane u różnych lekarzy - diagnoza ta sama. A jak dziecko tak robi, to możecie to przerwać, np. Jesteśmy z Wielkopolski.


Jak się młodą czymś zajmie i jest rozbawiona to nie mruga wcale albo mruga rzadko. Częste mruganie co kilka sekund jest w chwilach gdy siedzi skupiona. Od tygodnia obserwuję u mojej letniej córki bardzo częste mruganie, ale nie tak delikatne jak zwykle tylko ze zwiększoną siłą.


Swego czasu córka miała już wirusowe zapalenie spojówki, lecz wyglądało to zupełnie inaczej.

Krople, które zapisała mi okulistka TOBRADEX zupełnie nie działają. Tiki nerwowe u dziecka to powtarzające się, mimowolne ruchy, np. Czasem tikom towarzyszą dźwięki: chrząkanie, pociąganie nosem, cmokanie, powtarzanie jakiegoś słowa. Większość dzieci nie zdaje sobie sprawy z tików i nie jest w stanie ich kontrolować.


Zaciskanie oczu u dziecka. Czy może to mieć związek z jej nadpobudliwością czy może to oznaczać chorobę oczu. Moj syn latka od trzech tygodni mruga i zaciska przy tym oczka.


Najbardziej wtedy gdy ogląda telewizje czy bajki na laptopie. Czy wasze pociechy miały cos takiego? Wybieramy się do okulisty,ale chciałam trochę poczekać myślałam,że może minie. Może się okazać, iż przyczyny frustracji i niepowodzeń w szkole nie wynikają z rozkojarzenia lub lenistwa dziecka, lecz są efektem pogłębiającej się u niego wady wzroku. Profilaktyka, a leczenie wad wzroku.


W dbaniu o wzrok dziecka bardzo ważna jest profilaktyka związana z utrwalaniem dobrych nawyków. Dziecko z tikami może jednak wzbudzać zainteresowanie otoczenia czy być wyśmiewane przez rówieśników. Co w takim razie powinno się zrobić w przypadku tików u dziecka?


Po pierwsze – dziecko nie zawsze jest świadome tego, że tiki u niego występują.

W takiej sytuacji najkorzystniej byłoby nie zwracać jego uwagi na ten właśnie fakt. Tu pojawia się rola profilaktycznych, przesiewowych badań wzroku prowadzonych zwykle tuż po urodzeniu dziecka, a później w okresie wczesnoszkolnym. U dzieci urodzonych o czasie lekarz neonatolog sprawdza, czy źrenice zwężają się i rozszerzają pod wpływem światła i ocenia mięśnie okoruchowe. Wzbudzają w rodzicach lęk, zaskoczenie i wstyd.


Oczy nie są zaczerwienione ani nie ropieją mówi,że ją nie bolą ani główka ani oczy. Maluch, który przewraca lub mruga oczami, wykonuje dziwne miny, przechyla głowę na jedną stronę, potrząsa nią czy wysuwa co chwilę język wymaga konsultacji lekarskiej. Jeśli podejrzewasz, że słabe ruchy oczu mogą być przyczyną dolegliwości jakie ma Twoje dziecko udaj się z nim do optometrysty na kompleksową diagnozę parametrów układu wzrokowego.


Specjalista zaplanuje dla Twojego dziecka korekcję (jeśli będzie taka potrzeba) i plan terapii. Naszą uwagę powinno też zwrócić ciągle jeszcze mocne zaciskanie pięści u dziecka 2-3-miesięcznego – nawet w sytuacji teoretycznego rozluźnienia, gdy niemowlęciu jest ciepło i powinno czuć się bezpiecznie, np. Zgrzytanie i zaciskanie zębów u dzieci w okresie uzębienia mlecznego może być procesem fizjologicznym. Organizm ściera zęby mleczne, co umożliwia rozrost kości i przygotowanie miejsca dla większych zębów stałych.


Jeśli dziecko ściera zęby stałe, jest to proces patologiczny i powinien być leczony. Tiki są zaburzeniami, które zazwyczaj powodują u rodziców dwojakie reakcje: u niektórych wzbudzają duży lęk i niepokój, a przez innych są traktowane jako przejściowe trudności, które same miną. Tiki są to niezależne od woli, szybkie i nagłe skurcze mięśni jednej lub więcej części ciała.


Bardzo często pojawia się łzawienie oraz światłowstręt. Zauważalny jest także kurcz powiek, który często powoduje zaciskanie oczu przez dzieci oraz pocieranie ich. Jeśli ropienie oczu u dziecka utrzymuje się dłużej, można przemywać oczy przegotowaną wodą, wodą do iniekcji, fizjologicznym (), jałowym roztworem soli kupionym w aptece. Niektóre dzieci dobrze reagują na przemywanie bardzo słabą czarną herbatą lub delikatnym naparem z rumianku, choć ten ostatni może działać drażniąco.


Często bywa to stan podobny do upojenia alkoholowego. Nadmierna wrażliwość oczu na słońce i światło: Nosić okulary. Cofnięte wargi, zawinięte wokół zębów– częste zaciskanie ust. Nadmierne wydzielanie łez u dzieci spowodowane jest w większości przypadków przez: zbyt dużą suchość oczu, przebywanie w chłodnym lub wilgotnym pomieszczeniu, zatarcie oka np.


W przypadku gdy jeden rodzin ma jasne oczy, a jeden ciemne, wtedy prawdopodobieństwo jasnych oczu u dziecka jest wyższe, ale nadal zależne od tego, czy rodzic ciemnooki posiada nieaktywny recesywny allel błękitu, czy nie. Jeśli brązowooki partner jest homozygotyczny, czyli ma obydwa allele ciemnych oczu, to niezależnie od koloru oczu. Witam, od roku u mojego dziecka nasilają się dziwne napady ciśnięcia, w tym czasie zaciska zęby, rączki oraz nogi z całej siły. Nie wiem co mam z tym robić.


Manifestują się w różny sposób: mrużeniem oczu, mruganiem, wykrzywianiem ust, marszczeniem czoła lub brwi, nagłym podskokiem, klaskaniem, wzruszaniem ramionami, potakiwaniem, zaprzeczaniem lub potrząsaniem głową, a nawet osobliwym przełykaniem i kaszlem. Trudno je odróżnić od zwykłej spontaniczności dziecka w tym okresie rozwoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty