wtorek, 12 maja 2015

Co na kaszel alergiczny u dziecka

Czy wiesz, że kaszel wiosną i latem u dziecka może być spowodowany alergią? Kaszel alergiczny - przyczyny kaszlu alergicznego. Aby pozbyć się kaszlu alergicznego, wypróbuj naturalny i bezpieczny syrop Prospan.


Dowiedz się, jak rozpoznać kaszel alergiczny i jak sobie z nim poradzić. W analizie przyczyn kaszlu u małych dzieci należy uwzględnić refluks żołądkowo-przełykowy, schorzenia infekcyjne, przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa, aspirację ciała obcego, wrodzone wady i przewlekłe choroby układu oddechowego, w tym mukowiscydozę.

Jak rozpoznać i leczyć kaszel alergiczny u dziecka? Fotolia Co to jest kaszel alergiczny? Jeśli kaszel występuje łącznie z katarem, a dziecko ma też podwyższoną temperaturę lub inne objawy infekcji (np. ból gardła, głowy, biegunkę), można przypuszczać, że powodem.


Przyczyną kaszlu u dziecka bywa najczęściej stan zapalny, odczyn alergiczny lub podrażnienie śluzówki górnych dróg oddechowych. Jak odróżnić kaszel infekcyjny od alergicznego u dziecka? Warto odczulać dzieci uczulone na roztocza? Czy i jak szybko następuje poprawa?


Czy nebulizacja pomaga na kaszel alergiczny?

Po dniach nadal nie widać efektów Alergia wziewna u 4-miesięcznego niemowlaka - czy to możliwe? Pojawia się po zetknięciu pacjenta z antygenem, który wywołuje u niego nadwrażliwość. Jak leczyć kaszel alergiczny?


Kaszel w alergii to zwykle reakcja organizmu na obecność obcych cząsteczek w układzie oddechowym. Kaszel jest sposobem na ochronę organizmu i stanowi znak, iż ciało funkcjonuje prawidłowo. Jednak z czasem kaszel alergiczny może stać się problemem, gdy utrudnia wykonywanie czynności dnia codziennego. Kaszel u dziecka nie zawsze jest objawem choroby.


W ten sposób śluzówka oskrzeli może reagować na kurz albo okruszek chleba, który dostał się do dróg oddechowych. Kaszel pozwala oczyścić je ze wszystkiego, co drażni. Dlatego dzieci reagują kaszlem na intensywne zapachy, dym papierosowy, gdy się zachłysną. Podyskutuj na ForuCzy przy każdej infekcji chodzicie z dzieckiem do lekarza?


Zrobiliśmy już mnóstwo badań, co mogliśmy przeoczyć? Sposoby na kaszel alergiczny – jak leczyć kaszel u alergika? Wiele dzieci w Polsce cierpi na chroniczny kaszel, który potrafi trwać tygodniami, jeśli nie miesiącami.


Co może oznaczać taki przewlekły kaszel i jak sobie z nim radzić? Dlaczego w takiej sytuacji często należy wiązać ze sobą dwa fakty kaszel a alergia?

Zwykle wcześniej pojawia się kichanie i typowy alergiczny, wodnisty katar. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które pomogą rozróżnić te dwa typy kaszlu. W przypadku przeziębienia kaszel jest mokry. Chorzy odkrztuszają wydzielinę, która może mieć różne zabarwienie.


Nie podajemy wówczas leków przeciwkaszlowych, bo celem leczenia jest pozbycie się zalegającej wydzieliny za pomocą jej rozrzedzenia. Kaszel mokry wymaga leczenia lekami wykrztuśnymi. Jeśli wystąpi kaszel u dziecka, lepiej pójść do lekarza i nie próbować leczyć dziecka samodzielnie. Rodzice próbują leczyć go syropami, jednakże dziecko nadal pokasłuje.


Powinno być to sygnałem, że przyczyny kaszlu leżą nie w przeziębieniu, lecz w alergii. Nawracające, ciężkie infekcje oskrzeli i płuc u dziecka, z towarzyszącymi wymiotami i obfitym śluzem, mogą oznaczać mukowiscydozę. To bardzo rzadka choroba genetyczna, zazwyczaj wykluczana już u noworodków, za pomocą badań przesiewowych.


Pokazuje jednak wyjątkowo dobitnie, że kaszel mokry to niekoniecznie samo dobro. Warto poznać domowe sposoby na kaszel u dziecka. Kaszlące dziecko, zwłaszcza jeśli ma mniej niż pół roku, trzeba zawieźć do pediatry, bo tylko on może ocenić, co jest przyczyną dolegliwości, i zaordynować ewentualne leczenie. Za ten typ kaszlu dość często jest odpowiedzialne również zapalenie zatok.


Spływający do gardła śluz wywołuje podrażnienie i kaszel, który jest także jednym z objawów astmy alergicznej. Należy pamiętać, że czasem dziecko ma zapalenie płuc i nie kaszle. Jeśli od kilku dni ma męczący katar, jest senne, nie chce jeść i ma gorączkę udaj się do lekarza.


Pamiętaj, że mokrego kaszlu się nie hamuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty