czwartek, 2 sierpnia 2018

Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł dotyka wiele osób, niezależnie od wieku. Jeśli zęby myte są niedokładnie, na ich powierzchni zbierają się bakterie, które w połączeniu ze śliną i resztkami jedzenia odkładają się w postaci płytki nazębnej - ta, ulegając mineralizacji, tworzy porowaty kamień przyciągający kolejne warstwy. Uszkodzenie tkanki dziąseł we wczesnym etapie rozwoju zapalenia jest jeszcze odwracalne. Dzieje się tak, ponieważ ani tkanka łączna, ani kostna, które utrzymują ząb we właściwej pozycji, nie uległy jeszcze zakażeniu. Można skutecznie wspierać zdrowie jamy ustnej w domu i uniknąć dyskomfortu z powodu choroby dziąseł.


Tylko wtedy utrzymamy zęby, dziąsła i ogólny stan zdrowia w normie. Nieleczone, może doprowadzić do utraty zębów. Główną przyczyną zapalenia dziąseł jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Pozostawione wzdłuż dziąsła resztki jedzenia powodują namnażanie się bakterii. Zalecane na zapalenie dziąseł leki z szałwią, rumiankiem, tymiankiem, czy korą dębu, dostaniemy w aptece.


Dodatkowo stosowane na zapalenie dziąseł domowe sposoby, takie jak płukanki z szałwii mogą. Chodzi o gromadzącą się płytkę nazębną, która ulega mineralizacji i zmienia się tym samym w kamień nazębny. Stany zapalne dziąseł i przyzębia to nieprzyjemne, bolesne dolegliwości, niezwykle poważne w skutkach. Najczęstszym powodem pojawienia się stanu zapalnego dziąseł jest niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej.


Zapalenie dziąseł

Istnieje kilka sposobów zapobiegania zapalenie dziąseł – leki nie są jednak częścią profilaktyki, a leczenia już poważnego stanu choroby. Leki na zapalenie dziąseł. Gdy dokuczają ci szczególnie uporczywe objawy zapalenia dziąseł możesz sięgnąć po maści i żele znieczulające oraz antyseptyczne.


Jeśli Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania możesz cierpieć na łagodną formę zapalenia dziąseł. Domowe sposoby na zapalenie dziąseł. W niektórych przypadkach dochodzi do zmiany wyglądu dziąseł, jednak często dolegliwość nie daje objawów bólowych. Towarzyszyć mu może nieprzyjemny, gnilny zapach z ust.


Szczególnie narażone na problemy z dziąsłami są. Stan zapalny dziąsła daje przeważnie takie objawy jak krwawienie z dziąseł, obrzęk, ból, czy nadwrażliwość na skrajne temperatury jedzenia. Leczenie zapalenia dziąseł jest uzależnione od stopnia choroby. Dolegliwości tej najczęściej towarzyszą charakterystyczne objawy, takie jak: ból dziąseł, obrzęk czy zaczerwienienie. Pierwszym symptomem zapalenia dziąseł najczęściej jest krwawienie.


Jak leczyć zapalenie dziąseł ? Gdy mimo Twoich starań dziąsła nadal krwawią, koniecznie umów się na kontrolę do swojego lekarza stomatologa. Pomoże Ci on znaleźć przyczynę stanu zapalnego. Być może stosujesz nieprawidłową technikę szczotkowania i tym samym nie usuwasz odpowiednio dokładnie płytki nazębnej. Najważniejszą przyczyną zapalenia dziąseł jest zaniedbanie higieny jamy ustnej, co doprowadzi do powstawania osadu bakteryjnego na zębach (plaques).


Namnażające się bakterie znajdują pożywkę w postaci resztek węglowodanów i osadzają się na powierzchni zębów. W polskiej systematyce jedna z chorób przyzębia (periodontopatii). Przyczyną zapalenia dziąseł jest nagromadzona na powierzchni zębów płytka nazębna, która ulega mineralizacji i zamienia się w kamień nazębny. Na szczęście uszkodzenia na tym etapie choroby są jeszcze odwracalne, ponieważ podtrzymująca zęby tkanka łączna i kostna nie są jeszcze objęte procesem chorobowym.


Dotyczy on znacznej grupy pacjentów i nie wolno go lekceważyć, ponieważ nieleczone może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji w tym nawet utraty wszystkich zębów. Inne przyczyny to oddychanie przez usta czy obniżona produkcja śliny. Niekiedy mamy do czynienia z zapaleniem dziąseł w ciąży. Ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł i chorób przyzębia wzrasta wraz z wiekiem, do czego prawdopodobnie przyczynia się zmniejszona odporność immunologiczna organizmu.


Zapalenie dziąseł

Przewlekłe, średnio zaawansowane zapalenie przyzębia dotyczy populacji powyżej 70. Statystyki wskazują, że coraz więcej osób zmaga się z zapaleniem dziąseł, zwanym też chorobą przyzębia. Do najbardziej typowych objawów schorzenia zaliczyć należy zaczerwienienia, obrzęki, zapalenia i wrażliwość dziąseł, ból pojawiający się przy ich dotyku, a ponadto utrzymujący się nieświeży oddech i nieprzyjemny smak. Unikanie i zapobieganie zapalenia dziąseł to przede wszystkim prawidłowa higiena jamy ustnej oraz częste wizyty kontrolne u stomatologa.


Kolejny ból i zapalenie dziąseł pojawiło się po pół roku, w jednym wybranym fragmencie dziąsła, na górze po prawej stronie, to nie jest tak, że to zapalenie całego dziąsła, to fragment, przy zapaleniu czuć ból, który promieniuje i bardzo często boli przy tym głowa. Znacie jakieś sprawdzone domowe sposoby na zapalenie dziąseł ? Płukałam już naparem z szałwi ale to.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty