poniedziałek, 28 maja 2018

Dlaczego fluor szkodzi

Jest w glebie, unosi się w powietrzu. Czy fluor jest szkodliwy? Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że związki fluoru, które wchłaniamy m. Często też jest głównym składnikiem leków psychotropowych, a także… trutek na insekty.


Opublikowane niedawno badania wykazały, że fluor dodawany do wody MOŻE SPOWODOWAĆ poważne zaburzenia genetyczne, odwapnienie kości, raka.

A w Polsce, innych krajach byłego bloku. Z trucizny zrobiono lekarstwo. Ale to sami Amerykanie rozpropagowali cudowne właściwości fluoru. Farben jako jedyne nie były bombardowane. Kilkadziesiąt lat temu odkryto, że naturalnie występujący w wodzie i glebie fluor dobrze wpływa na stan zębów, zaczęto zatem masowo dodawać go do wody pitnej.


Grand Rapis w stanie Michigan zdecydowało się ulepszać wodę z kranu. W kościach, zębach osiąga zdecydowanie większe stężenie niż w innych tkankach. Fluor – pomaga czy szkodzi?

Od lat trwają spory czy fluor jest niezbędnym mikroelementem. Jest obecny we wszystkich tkankach organizmu. Wiele osób pod wpływem informacji o zagrożeniu, wycofuje się z korzystania z fluoru w codziennym życiu.


Między innymi zastępując pasty do zębów ziołowymi zamiennikami. Lekarze stomatolodzy jednak mocno uspokajają i negują teorie na temat negatywnego wpływu fluoru na organizm człowieka. Wszystko w nadmiarze szkodzi, ale na ten pierwiastek powinniśmy uważać szczególnie. Zapotrzebowanie dobowe na fluor wynosi około 01-mg dla noworodków, 1-mg dla dzieci i 3-mg dla dorosłych.


W wysokich stężeniach jest silną trucizną! Wzmacnia szkliwo zębów, niestety - zdaniem wielu naukowców - pozbawia zarazem zęby i kości wapnia, przez co stają się kruche. Wśród skutków ubocznych stosowania fluoru naukowcy wymieniają zmiany szkieletowe, osteoporozę, zapalenie stawów, a nawet raka kości. W sieci odnaleźliśmy informacje, że fluor szkodzi ciąży, tylko bez konkretów. Dlaczego nadmiar fluoru szkodzi?


Jeśli tak to komu szkodzi? Głównymi źródłami fluoru dla człowieka jest woda i jedzenie. Sporo osób, ulegając internetowym trendom, zastępuje pasty do zębów z fluorem ziołowymi zamiennikami.


Najbardziej radykalni internauci straszą, że fluor w pastach może powodować artretyzm, spadek męskiej płodności, choroby tarczycy, ryzyko zachorowania na nowotwór, a nawet. Powinny go unikać także kobiety w ciąży.

Stosując pasty lub inne preparaty z fluorem, warto wzbogacić dietę w produkty z dużą zawartością wapnia. Gdy do popularnego leku uspokajającego Valium dodano fluor, powstał środek o silniejszym działaniu, Rohypnol. Smak, kolor, wielkość tubki, cena – tymi cechami głównie kierujemy się sięgając po pastę ze sklepowej półki. Wyjątkiem jest fluor, na temat którego nie cichną dyskusje. Niewiele natomiast wiemy o jej składnikach.


Preparaty do higieny jamy ustnej z tym pierwiastkiem pojawiły się w latach 50. Iwona Słowińska Dietetyczka. W przeszłości fluor stosowany był do leczenia nadczynności tarczycy.


Mam pytanie związane z fluorem - czy jest on szkodliwy dla ludzi? Niedawno napotkałem się na ludzi, którzy głoszą, jakoby fluor był szkodliwy dla zdrowia, co jest równoznaczne z tym, że stosowanie past do zębów z fluorem jest niewskazane. Nie, jeśli jest stosowany zgodnie z zaleceniami. Specjaliści podkreślają, że stosowanie fluoru jest potwierdzone w badaniach naukowych jako skuteczne w zapobieganiu próchnicy. Dlatego powinien on być obecny w pastach do zębów używanych w każdym wieku.


Każdy z nas już od najmłodszych lat wie, że podstawą higieny jamy ustnej jest używanie szczoteczki oraz pasty do zębów. Można się łatwo domyślić, że sprzedaż tego typu środków przynosi ogromne zyski. Od lat przyjmuje się, że dla zdrowych zębów niezbędna jest odpowiednia dostawa fluoru, wpływającego na mineralizację szkliwa. Wskazuje się na zwracanie uwagi na zawartość tego pierwiastka w pastach do zębów, a u dzieci w wieku szkolnym wprowadza się dodatkową profilaktykę z uwzględnieniem fluoru.


Tłumaczy się tym dodawanie fluoru do past do zębów oraz do wody. Rośnie jednak grono sceptycznie nastawionych osób, które twierdzą, że fluor poważnie szkodzi Właściwości fluoru – czy fluor to trucizna? W organizmie ludzkim występuje w zębach i kości pod postacią fluoroapatytu. Zarówno niedobór, jak i nadmiar fluoru wpływają niekorzystnie na zęby. Przyczyną nie zawsze jest alkohol.


Problemy z utrzymaniem równowagi, chwiejny krok, niewyraźna mowa. To oznaki najczęściej kojarzone z działaniem substancji odurzających. W rzeczywistości jednak, możliwych przyczyn jest znacznie więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty