środa, 3 sierpnia 2016

Niemowle nerwowo kręci głową

To krótkie ruchy, tak jakby zaprzeczał. Czy energiczne kręcenie główką przez dziecko to powód do zmartwień? Ostatnio zauważyłam u Filipa dziwny nawyk. Wygląda to tak, jakby chciał sam się kołysac przed snem. Mam złe skojarzenia z tą czynnością.


Bardzo ciekawią mnie odpowiedzi, bo moja córcia też tak robi…a jet taka maleńka…robi tak zwłaszcza w nocy, albo w czasie ssania piersi- nagle zaczyna wywracać głowką raz w jedną, raz w drugą stronę…. Zacznę od tego, co mnie niepokoi, a mianowicie: moja córeczka bardzo często kręci w taki dziwny sposób - głową na boki w dość szybkim tempie, z lewej na prawą i tak dalej. Trwa to kilka sekun po czym czasem powtarza tę czynność i przestaje.


Nie muszę mówić, że bardzo dziwnie to wygląda. Moje dziecko (ma miesięcy) kręci głową zasypiając? Mam z nim wtedy kontakt, bo na moje zawołanie przestaje i ono panuje nad tym ale robi to celowo jakby mu to pomagało zasnąc.


Kręcenie głową na boki u niemowlaka Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłam, ze kręci głowa na boki, tak jakby pokazywała nie. Robi to w rożnych sytuacjach- zarówno jak usypia, jak i przy zabawie czy kiedy sie do niej mowi. To moje pierwsze dziecko dlatego troche panikuje. Zaobserwowałam pewną powtarzającą się codziennie „przypadłość” mojego syna.


Niespokojne niemowlę to dla młodych rodziców często duże utrapienie i powód do niepokoju. Nie warto wpadać w panikę, kiedy nasz maluszek, częściej niż jego rówieśnicy, krzyczy, płacze, mało śpi, jest niespokojny, bardzo ruchliwy, chaotyczny w ruchach i trudno go uspokoić. Zaczęła dużo pełzać, mówić i pamiętać. Stała się takim rozumnym dzieckiem. Razem z tymi wszystkimi pozytywami przyszło kręcenie główką, jakby na nie.


Dzieje się to w różnych sytuacjach- przed snem, podczas zabawy, kiedy jest jej bardzo wesoło lub nudno. Witam,Moja córka miesiąc temu przeszła operację rozszczepu wargi i podniebienia. Operacja odbyła się w pełnej.


Układ nerwowy u małych dzieci jest wrażliwy, i nadmiar bodźców powoduje problem z wyciszeniem- jedne. Nerwowo kręci główką w prawo i lewo. Choć każde dziecko ma ma inny apetyt na sen (to, ile snu potrzebuje dziecko, zależy od jego organizmu), to nadpobudliwe niemowlę śpi mniej niż inne niemowlęta. Jest szczególnie wrażliwe na nadmiar bodźców, reaguje na nie trudnym do utulenia płaczem. Niemowlę Kręci Głową - informacje, zdjęcia, materiały video.


Tiki nerwowe u dziecka to powtarzające się, mimowolne ruchy, np. Czasem tikom towarzyszą dźwięki: chrząkanie, pociąganie nosem, cmokanie, powtarzanie jakiegoś słowa. Większość dzieci nie zdaje sobie sprawy z tików i nie jest w stanie ich kontrolować. Wami czasami podyskutować.


Z medycznego punktu widzenia zawroty głowy to wyraz zaburzenia funkcji części układu nerwowego, odpowiedzialnej za utrzymanie równowagi i właściwej postawy ciała. Strukturą, która ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu tej równowagi, jest błędnik (część ucha wewnętrznego). Jeśli jednak pies trzepie głową wiele razy w ciągu dnia, jest to oznaka, że w przewodzie słuchowym zewnętrznym dzieje się coś niepokojącego.


Najczęściej przyczyną takiego stanu jest zapalenie. Choroba skutkuje tworzeniem się znacznej ilości wydzieliny, która drażni ucho i sprawia zwierzęciu dyskomfort. Urazy głowy dzielą się na lekkie, średnio ciężkie i ciężkie. Kryterium podziału stanowią zaburzenia świadomości i czas ich trwania oraz następstwa.


Najpoważniejsze zarówno w zakresie przebiegu i ich następstw są urazy ciężkie, ale pozostałych również nie należy lekceważyć, bo choroba, jaką jest uraz głowy, przebiega dynamicznie. Ponieważ głowa i tułów są funkcjonalnie połączone w ATNR, w chwili, gdy lewe ramię zrobiło zamach w prawo, głowa podążyła za ruchem ramienia (ze wzrokiem utkwionym w dłoni) i obróciła się w tym samym kierunku, co spowodowało obrócenie się niemowlęcia w całości, a nie segmentalnie, przy stałym utrzymywaniu funkcjonalnego. Tik nerwowy poruszania głową Zaloguj.


W pewnym momencie jak umysł będzie czysty poczujesz takie zrelaksowanie i wyluzowanie. Możesz to robić kiedy gorzej się czujesz. W niemowlęctwie, wraz z kształtowaniem się pionowej postawy ciała, z pierwotnej kifozy, przebiegającej przez całą długość kręgosłupa, wyodrębnia się około trzeciego-czwartego miesiąca życia lordoza szyjna (co wiąże się z umiejętnością podnoszenia i utrzymania głowy), a około dziewiątego-dwunastego miesiąca lordoza lędźwiowa, powstająca w efekcie pionizacji ciała.


Kiwanie głową doprzodu i do tyłu. Nieraz wydaje przy tym dzwięki yhy, yhy. Robi tak w różnych sytuacjach np: jak bawi się zabawkami, albo patrzy na telewizor.


Niemowle strasznie wierci się w nocy i wybudza! Ja nie spalam ostatnio wcale,bylam na skraju zalamania nerwowego i lekarz tez mowi zeby i zeby. Biorąc pod uwagę płeć, tiki częściej występują u mężczyzn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty