czwartek, 3 grudnia 2015

Szkodliwość fluoru

Spośród produktów spożywczych dobrym źródłem fluoru są: herbata, produkty zbożowe, sery podpuszczkowe, ryby. Czy fluor jest szkodliwy? Niestety nie znam receptury. Ale w aptece są dostępne pasty bez fluoru profesora Tołpy, co to go udupili po to, aby jego biznes przejąć.


Przykre, ale tak to już jest w tym świecie. A to jeden z produktów TC Chamosal-Dent - bez fluoru albo też TOłPA chamosaldent bioaktywny żel. Za granicą to nie ma problemu z pastami tego typu.


Wiele osób, szczególnie rodziców, martwi się o szkodliwość fluoru. Od lat mówi się o jego negatywnym wpływie na zdrowie człowieka, a fluoryzacja zębów w szkołach sprawia, że rodzice zaczynają zastanawiać się nad jej zasadnością. Nie chcesz myć zębów pastą z fluorem? Amerykański Instytut Leków i Żywności uważa, że nie szkodliwość fluoru nie została wystarczająco udowodniona, a granica między dawką leczniczą a toksyczną jest bardzo cienka.


Fluor w dużych ilościach może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, doprowadzając do zatrucia – fluorozy. Najwięcej fluoru zawierają herbaty czarne, po nich plasują się herbaty zielone, które zawierają go o połowę mniej. Nadmiar fluoru może być przyczyną alergii, a w skrajnych przypadkach może dojść do fluorozy przejawiającej się między innymi kropkowatą zmianą zabarwienia zębów. Mimo to pasty z fluorem jako idealny pogromca próchnicy cieszą się wielką popularnością. Naukowcy niemieccy, wobec coraz większej ilości fluoru rozproszonego w. Szkodliwość fluoru w paście do zębów.


To temat kontrowersyjny. Fluor jest popularnym środkiem dodawanym od lat 50. Zatrucia przewlekłe małymi dawkami fluoru, czyli fluoroza, objawiają się zaburzeniami w uwapnieniu kości, brunatnym cętkowaniem zębów, zmniejszeniem ruchliwości. Wszystkie te problemy może wywoływać przedawkowanie fluoru u dorosłych.


Szkodliwość fluoru

A jaki jest wpływ fluoru na organizm dziecka? Otóż u dzieci może on powodować chroniczne zmęczenie, obniżenie poziomu IQ, obniżenie umiejętności i tempa uczenia się, letarg i depresję. Od dawna interesuję się zdrowym stylem żywienia i pielęgnacji ciała.


Dowiedziałam się jakiś czas temu, że powyżej pewnego wieku fluor jest bardzo szkodliwy dla organizmu. Fluor przyjmujemy codziennie: z wodą z kranu, jedzeniem, herbatą. Jest w glebie, unosi się w powietrzu. Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich.


Podejmiesz się przeczytania? Jeśli nie masz ochoty na nic skomplikowanego (zrozumiem, święta idą, też mi się już niewiele chce) to na końcu będzie mała recenzja pasty do zębów. Jeśli jednak jesteś gotowy na więcej, to zapraszam na. Fluorek został oficjalnie sklasyfikowany do grupy neurotoksyn. Czasopismo medyczne The Lancet, oficjalnie zaklasyfikowało fluorek do neurotoksyn – w tej samej kategorii, co arsen, ołów i rtęć.


Gdzieś wyczytałam że najlepiej używać pasty bez fluoru. Ale chyba wszystkie a przynajmniej większość go zawierają. Związki fluoru są stosowane wwielu dziedzinach medycyny. Właściwości i szkodliwość fluoru. Fluor ma właściwości przeciwpróchnicze i bakteriobójcze.


Sprawia, że enzymy bakteryjne w jamie ustnej zostają zablokowane, a cukry nie przetwarzają się do kwasów. Czyni on szkliwo twardszym i bardziej odpornym na uszkodzenia. Jest także jednym z budulców włosów, tkanki łącznej, mięśni. Znajdź swój zamiennik fluoru. W walce o klienta firmy farmaceutyczne nie pozostają bierne.


Na rynku znajdziemy preparaty, w których wykorzystano szereg innych, alternatywnych substancji dla fluoru. Sklepowe półki wypełniają pasty z sodą oczyszczoną, która nie tylko dobrze radzi sobie z myciem zębów, ale ma także działanie przeciwzapalne. Nadmiar fluoru jest przyczyną fluorozy - objawiającej się przebarwieniem szkliwa (brązowe lub białe plamy).


Szkodliwość fluoru

Szczególną uwagę radzę poświęć dzieciom - zęby w czasie rozwoju szczególnie podatne są na zbyt wysoki poziom fluoru. Fluor charakteryzuje się bardzo wysoką toksycznością. Po odkryciu pozytywnego wpływu fluoru na zęby, zaczęto dodawać go do past do zębów i innych preparatów dentystycznych.


W niektórych krajach rozpoczęto praktykę dodawania fluoru do wody pitnej, a także do soli. Zapomniano, że fluor naturalnie występuje w wielu produktach spożywczych - zbożu, ryżu i ziemniakach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty