Można ją spotkać zwłaszcza w pastach do zębów z tak zwanego prywatnego importu, z egzotycznych dla europejczyka krajów. Jest to składnik w wielu krajach zabroniony, bo w dawkach. Przed użyciem preparatu należy powiadomić lekarza o zażywanych lekach, także o tych, które są dostępne bez recepty. Preparat dostępny jest w postaci płynu. Kolejną możliwością jest umieszczenie żelu chlorheksydynowego w kieszonce patologicznej.
Związek wykorzystywany jest też do płukania jamy ustnej przed zabiegami takimi jak skaling czy ekstrakcje zębów.
Chlorheksydyna spotykana jest również w pastach do zębów (Elgydium, Laca I ut). Można ją znaleźć w: płynach do płukania jamy ustnej, sprayach i aerozolach do jamy ustnej, pastach do zębów, tabletkach do ssania, szamponach dla psów i kotów, opatrunkach. Możemy ją znaleźć w wielu pastach do zębów, żelach na zapalenie dziąseł czy też płynach do płukania jamy ustnej. Substancja ta doskonale usuwa płytkę bakteryjną i bierze czynny udział w odbudowywaniu zdrowej tkanki dziąseł. Jej stężenie w tych produktach wynosi 1- dzięki czemu niszczy bakterie próchnicotwórcze, które są głównym.
Szczoteczki Soniczne to obecnie najskuteczniejsze urządzenia do czyszczenia zębów. Rynek szczoteczek sonicznych i elektrycznych z roku na rok coraz bardziej się powiększa. Dodanie do pasty do zębów chlorku strontu skutecznie je zamyka. W ten sposób działa pasta Sensodyne C.
Częściej spotykane jest natomiast dodanie chlorku lub azotanu potasu, którego jony hamują przewodnictwo w kanalikach, w ten sposób blokując przewodnictwo nerwowe. Ta metoda wykorzystywana jest w większości past do zębów wrażliwych. Fluor działający toksycznie na układ nerwowy, triklosan zaburzający gospodarkę hormonalną czy chlorheksydyna niszcząca przyjazną florę bakteryjną – w pastach do zębów nie brakuje budzących kontrowersje składników. Również zawarta w pastach chlorheksydyna ma dobroczynne działanie - likwiduje bakterie i działa jeszcze długo po szczotkowaniu.
Dodatkowo pasty do zębów wrażliwych chronią także dziąsła. Z upływem lat uśmiech blednie, a zęby tracą swoją barwę i ciemnieją. Mają one zastosowanie zarówno w profilaktyce próchnicy jak również wleczeniu nad - wrażliwości zębów. W pastach do nadwrażliwych zębów mogą też być substancje, które zakłócają przewodnictwo bodźców bólowych i działają doraźnie uśmierzająco (np. azotan potasu). Pasta, która chroni dziąsła.
Gdy dziąsła są zaczerwienione, krwawią podczas mycia zębów, trzeba szukać past ze składnikami, które pomogą opanować stan zapalny. W pastach do zębów, takich jak Curaprox i Elgidium zawiera chlorheksydynę, przewiduje ukierunkowane działanie przeciwbakteryjne. Antybakteryjna pasta do zębów w postaci żelu doskonale hamuje rozwój płytki nazębnej na powierzchni zębów. Specjalna formuła ADS zapobiega brunatnym przebarwieniom na zębach i śluzówce.
Hydroksyapatyt jest cennym składnikiem produktów do higieny jamy ustnej. Występuję w pastach do zębów, płynach do płukania jamy ustnej oraz żelach do remineralizacji szkliwa. Proces ten nazywany jest remineralizacją.
To bardzo ważne również, wtedy kiedy stosuje się płyny po umyciu zębów. Curasept produkowanych przez Curaprox. Składnik ten znajduje się m.
Polecana się stosowanie ich po zabiegach chirurgicznych. W leczeniu zapalenia jamy ustnej wywołanym przez protezy zębowe należy po umyciu protez dwa razy dziennie moczyć je w płynie Corsodyl przez piętnaście minut. Płyn Corsodyl jest niezgodny ze środkami anionowymi, które zazwyczaj występują w pastach do zębów.
Dlatego nie należy stosować płynu Corsodyl bezpośrednio po umyciu zębów. Wbrew wielu obecnie rozpowszechnianym teoriom wskazującym na negatywne działanie fluoru i wyższość produktów bezfluorowych, specjaliści zgodnie potwierdzają, że fluor w pastach jest niezbędny dla prawidłowej pielęgnacji zębów a jego ilość w pastach do zębów czy płynach do płukania jamy ustnej nie powoduje zagrożenia dla. Dostępny zarówno w pastach do zębów jak również w płynach i żelach do stosowania w jamie ustnej. Skutecznie niszczy bakterie oraz niektóre wirusy. Najczęściej występuje w stężeniach oraz.
Należy pamiętać tylko, że produkty z. Do codziennego szczotkowania nie należy jednak używać pasty z RDA o wartości powyżej 10 ponieważ może to doprowadzić do niszczenia zębów. Podstawowa, domyślna wartość ścieralności pasty powinna wynosić około 5 zaś w pastach dla zębów wrażliwych – poniżej tej wartości. W pastach dla osób dorosłych wskaźnik RDA, które przeznaczone są do codziennego użytku, nie powinien być wyższy niż 8 a w pastach do wrażliwych zębów musi mieścić się w granicach - 70. Tylko w pastach wybielających wskaźnik ścieralności może wynosić nawet 194. Jest ona skuteczna zarówno przeciw bakteriom gram dodatnim, jak i gram ujemnym.
Wykazuje również działanie skierowane 668. Utrzymuje się w ustach do godzin, dzięki zdolności do. Do najczęściej spotykanych w pastach do zębów substancji ścierno-polerujących zalicza się tlenek krzemu, wodorotlenek wapnia, wodorotlenek magnezu, węglan wapnia oraz hydroksyapatyt. Ilość zawartych w paście substancji ścierno-polerujących jest określana na opakowaniu za pomocą tzw.
Droga Beato, chlorheksydyna występuje w wielu pastach. Co więcej, powyższych past używałem wiele miesięcy bez wystąpienia jakichkolwiek przebarwień - nie zawierają one jej tyle, aby miał zajść wspomniany przez Ciebie efekt powstawania brunatnych przebarwień. Przed zastosowaniem leku, po umyciu zębów, należy dokładnie wypłukać jamę ustną wodą.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.