W ciągu tysięcy lat, deszcz i wiatr uformowały skały w malownicze wzgórza i doliny. Teraz całość wygląda jak gigantyczny, wielowarstwowy tort. W obu przypadkach świętość gór wynikała z faktu, że były ważnymi centrami religijnymi odwiedzanymi przez licznych pielgrzymów.
Na pewno fotomontaż – pomyślałam, gdy pierwszy raz zobaczyłam je na zdjęciach. Podczas poszukiwania informacji na ich temat, odkryłam, że w Chinach takie góry znaleźć można aż w pięciu miejscach.
Jednak te w prowincji Gansu, w pobliżu miasta Zhangye, budzą szczególny podziw, bo mienią się. Dla ułatwienia zwiedzania wybudowano tu wiele pomostów, gdzie można dotrzeć do trudno dostępnych formacji skalnych. Tęczowe góry przyciągają ludzi z całego świata.
Zhangye Danxia Landform Geological Park w Chinach to miejsce nietuzinkowe. Działania wiatru, deszczu, ruchy płyt tektonicznych, oraz procesy utleniania przez miliony lat. Góra siedmiu kolorów w Peru, inaczej Tęczowa Góra czy Vinicunca to miejsce, które zachwyca.
W chwili, gdy po raz pierwszy zobaczymy je na zdjęciach, możemy odnieść wrażenie, że zostały one zmanipulowane graficznie i nic takiego z pewnością nie istnieje.
Dzięki temu współcześnie możemy podziwiać nie tylko wspaniałe kolory, ale i potężne klify, rzeźby skalne, jaskinie, wąwozy, doliny i wodospady. Najintensywniejsze kolory Uzyskują tuż po deszczu, ale i bez wzmocnienia. Ja widziałem tylko te w Chinach. Znajdują się na terenie Geologicznego Parku w prowincji Gansu w Chinach.
Jak wyglądają te w Iranie i Peru trudno powiedzieć opierając się tylko na przekazie w internecie. Może będzie kiedyś możliwość to sprawdzić. Jak tylko sprawdzę to nie omieszkam pokazać na OS. Już podczas październikowego pobytu w Chinach tak nas kusiły te góry tęczowe, że prawie zdecydowaliśmy się na wielogodzinną podróż pociągiem z Xian, by przekonać się czy zdjęcia skał pomalowanych w niezwykły sposób są prawdziwe, czy jednak maźnięte cyfrową farbą. Ma – młody magik z Tajwanu zaczął się śmiać, kiedy powiedziałam, że w Europie są znane jako pod takim imieniem.
Bo przecież Danxia znaczy czerwony zachód słońca. Oficjalna nazwa tego niesamowitego tworu to właśnie Danxia i miejsc spod tego znaku w. Dla kogo: trasa dla każdego, kto chciałby poznać najpiękniejsze miejsca Chin, podróżować w gronie koneserów, doświadczonych podrózników. Objęte są Geologicznym Parkiem Narodowym Danxia.
Widoki, które dane nam było zobaczyć w trakcie tych 5-ciu dni, niejednokrotnie zapierały dech w piersiach, a Tęczowa Góra była wisienką na torcie (zobaczyliśmy ją dopiero czwartego dnia trekkingu i jakby tego było mało, dokładnie w tym momencie nad naszymi głowami przeleciał kondor), oczekiwaną nagrodą za trud trekkingu. Są takie zdjęcia, takie widoki, że jak je widzisz to – po pierwsze myślisz ‚Niemożliwe, nie wierze, że to istnieje naprawdę’, – po dru. Rajscy w Azji Wydarzenie, które wydaje się być tragedią dla jednego, dla drugiego może oznaczać otwarcie się nowych możliwości.
TĘCZOWE GÓRY W CHINACH oraz plusy i minusy podróżowania po tym kraju. Jeszcze 1lat temu w Chinach obowiązywał dekret cesarski zabraniający białym np. Europejczykom wstępu na teren Chin, handel odbywał się tylko w wyznaczonych miejscach, ale nie mogli podróżować gdzie im się podoba. Podobne występują też w Chinach.
Za kolory odpowiadają skały osadowe, jakie gromadziły się na przestrzeni milionów lat - wypchnięte potem przez siły tektoniczne. Góry tęczowe w Chinach przez lata rzeźbił wiatr, deszcz, słońce i mróz. Zhangye to nazwa prefektury, w której góry się znajdują, a danxia oznacza po chińsku: różowa chmura).
Patrząc na zdjęcia poniżej można pomyśleć że to jakiś fotomontaż , że zdjęcia nie są prawdzie. Natura kolejny raz nas zadziwia. W media Commons znajdują się multimedia związane z temateGóry Chin: Podkategorie. Poniżej wyświetlono spośród wszystkich podkategorii tej kategorii.
Tak właśnie było ze mną jak zobaczyłam pierwszy raz Rainbow Mountains Danxia Geopark w. Poznaj największą bazę zdjęć podróżniczych w Polsce. Tym samym zmiany gospodarcze w Chinach odpowiadają za zmniejszenia światowej populacji żyjącej poniżej granicy ubóstwa. Liczba mieszkańców żyjących za mniej niż 2$ dziennie zmalała w tym okresie w Chinach z 9milionów do 3milionów. Na świecie liczba ta pozostała na niezmienionym poziomie, około miliarda.
Ten Pin został odkryty przez użytkownika Anna Dwojewska. Odkrywaj (i zapisuj) na Pintereście również własne Piny.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.