Moje dziecko jest strasznie nerwowe: Co mam zrobić? Mam taki problem, mój synek, który ma miesięcy jest strasznie nerwowy, potrafi rzucać się na ziemię, walić głową w ścianę, wykręcać się na podłodze przy czym strasznie krzyczy. Moja córa ma miesięcy.
Miesiąc temu miała ogromny kryzys związany z jej zachowaniem, awanturami, płaczem itp. Bardzo pomogło mi kiedy zrozumiałam, że dzieci podczas swojego rozwoju przechodzą okresy równowagi i nierównowagi w rozwoju tzn.
Dziecko nerwowe, nadpobudliwe. Jak postępować z nerwowym, nadpobudliwym i agresywnym dzieckiem. Fobie i tiki nerwowe u 7-latki – odpowiada Mgr Marta Belka-Szmit Biegunka i problem z wypróżnianiem u 5-rocznego dziecka – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska Oglądanie książeczek przez roczne dziecko – odpowiada Lek. Nadpobudliwe i nieśpiące 5-roczne dziecko - co robić?
Witam, jestem mamą 20-miesięcznej dziewczynki, która od urodzenia zwyczajnie nie śpi i jest bardzo nadpobudliwa. Ja jestem już wykończona i tak zrezygnowana, że nie mam już siły nawet być złą, ale odechciało mi się macierzyństwa. W ciągu dnia spała kila razy po rowne minut przy ciągłym bujaniu w wozku (inaczej niedało rady), a w nocy budzila sie co chwile, teraz ma juz roku problem ten sam.
Skąd bierze się nerwowość dziecka? Być może przyczyna tkwi głębiej - nadpobudliwość i nerwowość to reakcja, wynikająca z braku więzi z własnym ciałem. Mój synek skończył niedawno roku. Jest bardzo żywym, ciekawym świata dzieckiem. Bardzo dużo rozumie, zaczyna wymawiać pojedyncze wyrazy, a właściwie sylaby, które je przypominają.
Wygania z domu babcię, mówiąc niechce cie idż do swojego domu. Ostatnio bardzo niepokoi mnie własne zachowanie wobec rocznego. Są to sytuacje tego typu gdy np. Tiki nerwowe u dziecka to powtarzające się, mimowolne ruchy, np.
Czasem tikom towarzyszą dźwięki: chrząkanie, pociąganie nosem, cmokanie, powtarzanie jakiegoś słowa. Większość dzieci nie zdaje sobie sprawy z tików i nie jest w stanie ich kontrolować. Takie dzieci bardzo latwo przestymulowac bodzcami poniewaz one nadmiernie reaguja na, czasem wydawaloby sie neutralne dla innych, bodzce tzn. Dotyk, wrazenia wzrokowe, sluch, ruch. A wedle lekarzy do roku życia dziecko ma czas, a nawet.
Rodzice niepokoją się, gdy 5-roczne dziecko chodzi na palcach, ale nie są pewni, czy jest to stan prawidłowy, czy nie. W takich wypadkach najlepiej poradzić się lekarza, czy chodzenie na palcach u 5-rocznego dziecka mieści się w normie. Można założyć, że do ukończenia 3.
Od urodzenia sie denerwuje - nawet w szpitalu mial ksywe ryczaca 18. Ale w dzien w godzinach czuwania - okolo h jest nerwowy strasznie - cały czas trzeba go zagadywac i szukac zabaw - czasem to juz nie wiem co wymyslac - no i sie zanosi. Unikaj puszczania głośnej muzyki, zapraszania wielu gości naraz, ogranicz przesiadywanie przed telewizorem czy komputerem. Dbaj o to, by dziecko robiło jedną rzecz naraz - kiedy czyta, niech nie je itd.
Mój roczny synek od kilku tygodni co jakiś czas bez powodu wzrusza ramionami robi tak w różnych sytuacjach - podczas zabawy jedzenia podczas spacerów - generalnie nie zauważyłam żeby robił to w konkretnych sytuacjach zastanawiam się, czy to normalne? Zanim udamy się do neurologa dziecięcego z podejrzeniem występowania tików nerwowych u dziecka należy upewnić się, czy rzeczywiście mamy do czynienia z takim właśnie problemem. Innymi słowy – jeśli dziecko mruga, odwiedźmy najpierw okulistę – takie zachowanie może wynikać z wady wzroku u. Roczne dziecko ciągle sie złosci. Mam problem z Moim Synkiem, ponieważ nic innego nie robi ostatnimi czasy tylko krzyczy, nie pozwole mu czegos to krzyczy złosci sie niemiłosiernie. Ptasie trele, czyli co mówi roczne dziecko Mowa mojego dziecka już dawno przestała przypominać naśladowanie dźwięków i ptasie trele, gruchanie i głużenie odeszło w niepamięć.
Nastąpił rozkwit wymawianych wyrazów i zasobu słownictwa. Od pewnego czasu nasz roczny synek gdy położymy go wieczorem spać po ok. Często nie daje się wyjąć z łóżeczka, nie można go uspokoić, wyrywa się gdy bierzemy go na ręce.
Ciekawy świata maluch zagląda we wszystkie zakamarki, wspina się na półki i pcha paluszki do szuflad.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.