piątek, 27 października 2017

Czym myć zęby gdy nie ma pasty

W każdym razie myślę, że soda nie nadaje się dla dziecka które nie potrafi wypluwać pasty. Jeśli to pomyłka i chodzi o roczne dziecko - myła bym mu zęby samym olejem kokosowym, ewentualnie zmieszanym z glinką (nawet z ksylitolem u tak małego dziecka była bym ostrożna). Bo chce żeby się świeciły i były bielsze. A i jeszcze jedno czy moge smarować zęby wazeliną.


Pomysł pojawił się przy okazji testowania metody odtruwania organizmu, poprzez ssanie oleju słonecznikowego. Dla tych którzy nie wiedzą co to jest, polecam wyszukiwarkę internetową.

Szczotkowanie zębów – kiedy, ile razy dziennie, jak długo myć zęby? Celem zapobiegania próchnicy jest ochrona uzębienia przed szkodliwymi czynnikami oraz utrzymanie zdrowych, żywych, własnych zębów do późnej starości. Wraz ze zdrowym przyzębiem są to najważniejsze czynniki zapewniające prawidłową wydolność żucia. Powinno się codziennie najlepiej po ostatnim posiłku wyszczotkować psu zęby. Psy zazwyczaj nie lubią, gdy dotyka się ich pyska lub zagląda do niego, dlatego ważne jest, aby przyzwyczajać zwierzę od bardzo młodego wieku do zabiegu szczotkowania zębów.


Przy pomocy szczoteczki i pasty do zębów możesz również umyć sam aparat – na koniec wypłucz go w wodzie. Nie zapominaj o wyczyszczeniu szczoteczką dziąseł w miejscach zakrywanych przez aparat (np. podniebienie, jeśli nosisz aparat na górnych zębach) Ile razy na dobę należy myć zęby? Zęby dokładnie szczotkujemy przy użyciu dobrej pasty i normalnej szczoteczki.

Po czym stosujemy nić dentystyczną, a na koniec płyn do płukania ust. Następnie szczotkujemy przy użyciu pasty do zębów nasz aparat, po czym dokładnie go płuczemy pod bieżącą wodą i wkładamy do szczelnego, czystego pudełka. Moja córka ma miesięcy , ząbki myjemy od czasu , gdy skończyła miesięcy. Mała nic nie wypluwa, wszystko zjada. Ponoć zawartość fluoru jest minimalna i może zjadać.


Najpierw ja jej myję zęby a potem daję jej drugą szczoteczkę do zabawy , sama próbuje sobie myć i nawet nieżle jej to wychodzi. Czyszczenie zębów składa się z kilku etapów, podczas których należy używać nie tylko szczoteczki i pasty do zębów, lecz także nici dentystycznych, skrobaczki do języka i odpowiednio dobranego płynu do płukania jamy ustnej. Czy trzeba, a raczej czy warto, psu myć zęby? Jak prawidłowo myć zęby? Wiele osób się nabija, gdy mówimy że myjemy Snupiemu zęby.


Gdy dodajemy, że codziennie… oooo, to w ogóle zaczyna się zdziwienie… #128512; Sami przez ponad lata nie dostrzegaliśmy takiej potrzeby. Czym myć zęby bez fluoru? Poniżej znajdziesz kilka podstawowych rad i sposób jak prawidłowo myć zęby.


Ogólne porady dotyczące szczotkowania zębów. Pasty mogą być smakowe (cola, truskawka) lub o smaku normalnej miętowej pasty. Maja one przeważnie delikatny smak mięty, który wraz ze zmiana pasty na kolejny poziom wiekowy jest potęgowany, aż do momentu, gdy można myć już zęby pastą dla dorosłych w pełni miętową. Wszystkie zęby powinnny być szczotkowane z każdej strony, przy czym szczególnie dokładnie na linii granicznej z dziąsłami (tam najczęściej osadza się kamień nazębny).


Najpierw czyścimy zewnętrzną powierzchnię zębów – zaczynając zawsze od strony dziąseł, następnie w ten sam sposób ich powierzchnię wewnętrzną.

Gdy dziecko ma już pierwsze ząbki można je myć szczoteczką przeznaczoną do jego wieku. To nie takie trudne – zacznij już dziś! Choć dla niektórych mycie zębów kota może być przesadą, to jest to najlepszy sposób na pozbywanie się groźnego osadu nazębnego. Szczególnie, że pastę po myciu wypluwasz, a jamę ustną płuczesz wodą. Pasty i płukanki z wyższą zawartością fluoru powinny być stosowane przez ograniczony czas zgodnie z zaleceniem specjalisty.


Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Nikt chyba nie będzie zaprzeczał temu staremu przysłowiu. Większość z nas ma swoich psich przyjaciół. Nasz pies wymaga podobnej higieny jak my sami. Zatem należy go szczotkować, kąpać oraz myć mu zęby.


Jeśli nie będziemy dbać o zęby naszego pupila istnieje ryzyko, że nasz pies nabawi się próchnicy. Ponieważ dziecko nie umie jeszcze płukać jamy ustnej, ani wypluwać wody, nie przesadzaj z ilością pasty do zębów. Szczoteczkę do zębów wymień, gdy zacznie przypominać stanem twój pierwszy samochód.


Na razie zęby dziecka są na tyle oddalone od siebie, że nie trzeba ich czyścić nitką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty